GÜNDEM

Rus Büyükelçiyi Öldüren Saldırgan Hakkında Detaylar Ortaya Çıktı

Ankara’da Rus Büyükelçisi Andrey Karlov, resim sergisi açılışında silahlı suikaste uğradı. Elçiye saldırı düzenleyen kişi, özel harekat polisleri tarafından düzenlenen operasyonla öldürüldü. Saldırganın Arapça ve Türkçe cümleler söylediği, Halep ile ilgili sloganlar attığı  ‘Ben buradan sağ çıkmayacağım, bana yaklaşmayın’ diye bağırdığı öğrenildi.

Saldırganın Ankara Çevik Kuvvet’te görevli polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş olduğu öğrenildi.

SALDIRGANIN KİMLİĞİNE İLİŞKİN BİLGİLER

Saldırganın 24 Haziran 1994 Aydın Söke doğumlu olan Manisa nüfusuna kayıtlı, İzmir Rüştü Ünsal Polis Okulu mezunu polis meslek yüksekokulu mezunu ve halen Çevik Kuvvet’te görev yapan ve 2,5 yıldır bu görevde bulunan Mevlüt Mert Altıntaş olduğu tespit edildi.

SALDIRGANIN AİLESİ GÖZALTINA ALINDI

Manisalı olan Mert Altıntaş’ın Aydın Söke’de yaşayan annesi ve kız kardeşi, yaşanan bu olayın ardından kısa bir süre içerisinde gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü belirtildi. Aydın’da yaşayan babası da gözaltına alındı.

Altıntaş ailesinin evinde ise polisler aramalarını sürdürüyor.

SALDIRGANIN EV ARKADAŞI GÖZALTINA ALINDI

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi olan Andrey Karlov’u silahlı saldırı düzenleyerek öldüren Mert Altıntaş’ın ev arkadaşı da Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü tarafından gözaltına alındı.

Saldırganın ev arkadaşı ile birlikte kaldığı Yenimahalle’de bulunan evinde polis ekiplerinin aramalara devam ettiği belirtildi. Saldırının ardından operasyonla öldürülen Mert Altıntaş’ın ev arkadaşı da emniyette gözaltına alındı.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top