GÜNDEM

Reina Saldırısı Hakkında Türk Hakemden Skandal Paylaşım!

Türk Hakem Süleyman Belli’nin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım bir skandala imza attı.

39 kişinin hayatını kaybettiği korkunç Reina saldırısının ardından sosyal medyada yapılan pek çok paylaşım tepki çekti. Tepki çeken paylaşımlar arasında Türkiye Futbol Federasyonu’na bağlı olan Kütahya il hakemi Süleyman Belli oldu. Belli, facebook hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda ‘Noldu noel babanız hep hediye getirecek değil ya… İçtiğiniz rakı biralar belki öbür tarafta şefaatçiniz olur dermişim avucunuzu yalayın’ yazdı ve tüm tepkileri üstüne çekti.

FEDERASYON HAREKETE GEÇTİ

Sosyal medyada çok büyük bir tepki çeken paylaşımın ardından TFF’den gelen açıklamada Süleyman Belli’nin disiplin kuruluna sevk edileceği belirtildi.

Medyada yer alan ve TFF’ye bağlı bir il hakeminin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım nedeniyle disiplin kuruluna sevk edileceği belirtildi.

“Medyada yer alan ve TFF’ye bağlı bir il hakeminin sosyal medya hesabından 1 Ocak 2017 günü yaptığı iddia edilen bildirimler, kamuoyunda haklı tepkilere neden olmuş, olayla ilgili Federasyonumuz tarafından yapılan işlemler konusunda kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur.

Hakemlerin, sosyal yaşamı ve davranışları ile futbol camiasını küçük düşürecek tutum sergilemesi, sosyal paylaşım sitelerinde milli, ahlaki ve sportif kültüre aykırı yazı, yorum ve paylaşımlarda bulunması lisans iptaline varan disiplin yaptırımlarına tabidir.

İl hakeminin gerçekleştirdiği iddia edilen fiil, Futbol Disiplin Talimatı uyarınca, Merkez Hakem Kurulunca incelenecek ve düzenlenecek rapor doğrultusunda söz konusu kişi disiplin kuruluna (PFDK) sevk edilebilecektir.”

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top