Warning: mysql_query(): Unable to save result set in /home/haberrac/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1879
Reina Saldırganı Özel Harekat Polisleri İle Konuşmuş!

Reina Saldırganı Özel Harekat Polisleri İle Konuşmuş!

Reina saldırganı, saldırıdan kaçan vatandaşların arasına karışarak olay yerinden uzaklaşmış.

İstanbul Ortaköy’de eğlence mekanı Reina’da yılbaşı gecesi DEAŞ’lı bir terörist tarafından düzenlenen ve 39 kişinin can verdiği saldırı ile ilgili detaylar ortaya çıktı.

Habertürk’te yer alan bir habere göre; 01:15 sıralarında Reina’ya gelen terörist, otomatik silahla ateş ederek içeri girdi. 6 şarjör değiştiren teröristin, özel harekat polislerinin ve olay yerine gelmesinin ardından, üstünü değiştirerek dışarıya çıkan ilk grup arasında yer aldığı öğrenildi.

10 KİŞİLİK GRUPLA ÇIKTI

Çantasını ve silahını atarak üzerindeki montu çıkaran terörist, eğlence mekanından dışarıya çıkmaya çalışan ilk 10 kişilik grubun arasına karıştı. Saldırıdan kurtulan müşterilerden bir tanesi gibi davranan teröristin, güvenlik güçlerini yanıltmak için “Mutfakta rehineler var” diyerek hedef şaşırttığı da öğrenildi. O anda üzerinde gölek olduğu anlaşılan terörist, Özel Harekat Polisi tarafından olay yerinden uzaklaştırıldı.

“TESLİM OL” ÇAĞRISI

Teröristin içeride olduğunu düşünen Özel Harekat ekipleri ise  ‘Teslim ol’ çağrısında bulundu ve içeri girdi. Bu kargaşadan yararlanan terörist, iki ayrı taksi değiştirerek olay yerinden kaçmayı başardı ve geldiği Zeytinburnu’na geri döndü. Saldırganın mekanda harekat halindeyken kıyafetini çıkardığı ve eşyalarını da ayrı yerlere attığı öğrenildi. Polis, saldırgandan önce ikinci bir kişinin daha Reina’ya girerek içeride güvenlik kuvveti olup olmadığına dair keşif yapmış olabileceğini düşünüyor.

3 POLİS DAHA VARDI

Reina önünde şehit olan polis Burak Yıldız, başka 3 polis memurunun daha görevli olduğunu söyledi. Burak Yıldız’ın yaya görevinde bulunduğu 3 arkadaşı ile ısınmak için mekan önünde durdukları, daha sonra 3 polis arkadaşının gittiği ve Yıldız’ın ise biraz daha kalıp geleceğini söylediği tespit edildi. Saldırı sırasında diğer üç polisin yakındaki otoparkta çay içtiği öğrenildi.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top