GÜNDEM

Reina Saldırganı Oğluyla Beraber Kaçmış!

Reina saldırganının 4 yaşındaki oğlu ile kayıplara karıştığı tespit edildi.

Reina adlı gece kulübünde yılbaşı gecesi 39 kişiyi öldüren Özbek asıllı terörist Abdulgadir Masharipov’un eşi, Maltepe’de bir eve düzenlenen baskın ile yakalandı. Yanında olan 1,5 yaşındaki kızı ise koruma altına alındı. Teröristin saldırının ardından yanına 4 yaşındaki oğlunu alarak kaçtığı öğrenildi.

İstanbul Ortaköy’de gece kulübü Reina’da yılbaşı gecesi 39 kişinin öldürüldüğü kanlı terör saldırısının ardından saldırganın yakalanması için çalışmalarına devam eden İstanbul polisi, önemli bulgulara ulaştı. Buna göre, Özbek asıllı teröristin 1.5 yaşındaki kızı 4 yaşındaki oğlu ve eşi ile beraber 2016’nı başında Konya’ya geldiği tespit edildi.

OĞLUYLA BİRLİKTE KAÇMIŞ

Saldırganın ailesi Aralık ayının son günlerinde İstanbul Başakşehir’de bir ev kiraladı. Özbek asıllı terörist, 31 Aralık’ta akşam saatlerinde karısına “Helalleşelim” diyerek evden ayrıldı. Saldırgan Reina katliamının ardından eşi ve çocuklarının getirildiği Zeytinburnu’ndaki eve döndü. Daha sonra da 4 yaşındaki oğlunu alarak kayıplara karıştı.

“HELALLEŞTİK VE EVDEN ÇIKTI”

İstanbul polisi Çarşamba günü Maltepe’de bir eve operasyon düzenledi. Operasyonda Reina saldırganının eşi gözaltına alındı. Kadının yanında 1.5 yaşındaki kızı da vardı. IŞİD üyesi olan saldırganın eşi önce gözaltına sonra da sorguya alındı. Saldırganın eşi saldırı gecesiyle ilgili olarak “Helalleştik ve evden çıktı” dedi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top