GÜNDEM

Reina Saldırganı, Katliamın Beyni Olan Yusuf Hoca’yı Aramış!

Reina saldırganı saldırı gece katliamın planlayıcısı olan Yusuf Hoca kod adlı kişiyi aradı.

İstanbul’da Reina adlı gece kulübüne yaptığı saldırı ile yeni yılın ilk gününü kana bulayan ve 39 kişinin ölümüne neden olan teröristin kimliği belirlendi. Kırgızistanlı olan teröristin yakalanması için Türk polisi harekete geçti. Saldırganın fotoğrafının yakalanmasının ardından bütün ihbarlar değerlendiriliyor. Polisi saldırganın ailesine götüren ihbar da Konya’dan gelen oldu.

TÜRKİYE’YE BİRKAÇ KEZ GİRİŞ YAPTI

Teröristin İstanbul ve Konya’da başka tarihlerde de görüntülerine rastlandı. Bu nedenle Türkiye’y birkaç kez giriş çıkış yaptığı biliniyor.

YUSUF HOCA HÜCRE EVİNE YERLEŞTİRDİ

İddialara göre Kırgız teröristi Konya’da saldırının planlayıcısı olan ve “Yusuf Hoca” lakaplı kişi karşıladı. İkili 29 Aralık tarihinde karayoluyla İstanbul’a geçti. Yusuf Hoca, teröristi Zeytinburnu’nda bir hücre evine yerleştirdi, ardından da ortalardan kayboldu.

SALDIRI GECESİ YUSUF HOCA’YI ARADI!

Katliam planının son rötuşlarını yapan katilin Reina’da keşifte bulunduğu belirtildi. Zeytinburnu’nda elinde sigara ve sırt çantası ile gelerek taksiye binen teröristin, taksicinin telefonundan da bu kişiyi arayarak bilgi verdiği öğrenildi.

TELEFONU KAPALI ÇIKTI

Saldırının ardından yeniden taksiye binen terörist, parasını kulüpte çıkardığı montta unuttuğunu anladı ve şoföre de arkadaşlardan para alarak ödeme yapacağını söyledi. Bunun için de taksicinin telefonundan bir arama yaptı. Ancak karşıdaki telefon kapalı çıktı. Bunun ardından taksici teröristi indirdi. Yapılan incelemelerde aranan telefonun saldırı gününden beri kapalı olduğu ortaya çıktı.Polis, Yusuf Hoca kod adlı teröristin izini sürüyor.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top