GÜNDEM

Reina Saldırganı Hakkında Kan Donduran Analizler!

Reina saldırganı hakkında yapılan analizler, saldırganın savaş eğitimli biri olduğunu ortaya çıkardı.

Beşiktaş Ortaköy’deki Reina adlı ünlü gece kulübüne düzenlenen saldırıda 39 kişi hayatını kaybettiği ve 65 kişi de yaralandı. Saldırı ile ilgili olarak polisin soruşturmasının sürdüğü tespit edildi. Saldırganın yakalanması için çalışmalar sürdürülürken, saldırganın eşkal bilgisi de kesinleşti. İsmi açıklanmayan teröristin gerçek fotoğrafı ortaya çıktı. Polis ekiplerinin her yerde bu şüpheliyi aradıkları belirtildi. İstanbul Emniyeti’nde yer alan uzmanlar, saldırganın silahı tutuş biçiminin ve silah markasının savaş eğitimi alan birinin olduğunu belirttiler.

TERÖRİSTİN ANALİZİ

Saldırıya ait olan güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, konuyla ilgili çok çarpıcı analizlerde bulundu. Sözcü gazetesi için yaptığı incelemede Ağar, “Terörist kalçadan atışta ve çabuk atışta çok iyi. Böyle bir meleke oluşması için binlerce mermi atmaya ihtiyacı var. Bu mermileri atmış, hem de gerçek çatışma ortamlarında. Masum insanlara ateş etme konusunda ise hiç tereddütü yok. Tam bir katil. İnsan etine çok ateş etmiş. Çatışma alanlarının dandın adamlarından kesinlikle değil. Yakın mesafe ve/veya meskun mahallerde tecrübeli. Bir de sağ tarafından mermi yemiş gibi. Adımları simetrik değil.” dedi.

TERÖRİST UZMAN ÇIKTI!

Yapılan analizlerin teröristin eğitimli bir saldırgan olduğuna dikkat çeken Ağar, “İçeride kalış süresinin sadece 5 buçuk dakika olduğu ve süre içinde 6 şarjör değiştirdiği ifade ediliyor. Kaleş’te 180 mermiye denk geliyor. Saldırgan; kararlı, inançlı, pratik, nasıl sonuç alınacağını bilen, soğukkanlı ve uzman” dedi.

reina saldırısı ile ilgili görsel sonucu

YARALILARA ATEŞ ETTİ

Saldırının ardından bacağından yaralanan bir turistin ambulansa bindirilirken, “Elinde uzun namlulu silah vardı. Herkesin üzerine ateş ediyordu. Yere düşenlerin kafasına ateş ediyordu. İzdiham oldu.” dediği öğrenildi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top