GÜNDEM

Referandumda Oy Kullanacak Olanlar Bu İşlemlere Çok Dikkat Etmeli! İşte Referandum Oyu Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

16 Nisan Pazar günü referanduma gidecek olan Türkiye’de 55 milyon 319 bin 222 seçmen oy kullanacak. Türkiye’de yarın kullanılacak olan referandum oyunda sandığa gidecek seçmenlerin dikkat etmesi gereken başlıklar bulunuyor. Referandum’da nasıl oy kullanılacak? 2017 referandum oyunu kullanacak olan seçmenlerin dikkat etmesi gereken noktalar ne? İşte seçimle ilgili önemli detaylar.

Türkiye önemli bir oylama için sandık başına geçmeyi bekliyor. Referandum seçimine sadece saatler kala hem seçmen hem de partililer oldukça heyecanlı. 16 Nisan 2017 yılında yapılacak olan anayasa değişikliği oylamasında seçmenlerin oy kullanırken dikkat etmesi gereken detaylar neler. YSK oy kullanmayla ilgili resmi internet sitesinden geçerli ve geçersiz sayılacak oy pusulası örneğini açıkladı. YSK seçmenler için oldukça önemli bilgiler yayınladı. Sayfada tercih mührünün nasıl kullanılacağı ve zarf pusulalarının üzerinde hangi mührün kullanılacağına dair önemli bilgiler yer alıyor.

YSK resmi sitesinden yaptığı açıklamada sandığa gidecek olan halk için oldukça önemli açıklamalarda bulundu. Sitesinde oy verme işleminde yapılabilecek ve bu nedenle geçersiz sayılabilecek olası oyları görsel şekilde sundu. Sayfada oy kullanma sırasında yapılması gereken işlemler sırasıyla şöyle:
OYUNUZUN GEÇERLİ SAYILMASI İÇİN FOTOĞRAFTAKİ ÖRNEKTE BELİRTİLENLERİ UYGULAYIN!
Oy kullanmaya giden seçmenler için sunulan oy kullanım esnasında dikkat edilmesi gereken durumlarda oy kullanım esnasında sandık görevlisinin kimlik istediğini v seçmenin seçmen listesinde ismini bulacağını belirten sayfa kontroller yapıldıktan sonra birleşik oy pusulasıyla birlikte zarf ve mührü seçmene vererek kabinde oy kullanımını isteyeceğini belirtti.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top