DÜNYA

Putin’den ABD’ye Yönelik Açıklama! Yeni İstihbarat Aldık İddiası!

Rusya’nın Devlet Başkanı olan Vladimir Putin ABD’nin Suriye’yi vurması hakkında açıklamalarda bulundu. Putin bu saldırının 2003’teki Irak işgaline benzer olduğunu belirtirken ABD’nin yeni bir saldırı girişiminde olduğunun istihbaratını aldıklarını da iddia etti.

Rusya Devlet Başkanı Putin ABD hakkında yeni bir istihbarat aldıklarını açıkladı. ABD’nin Şam’ın Güneyine bir saldırı düzenleyeceği istihbaratını aldıklarını iddia eden Putin geçtiğimiz günlerde ABD’nin Suriye’yi vurma olayının kendisine 2003’teki Irak işgalini hatırlattığını söyledi.
İtalya Cumhurbaşkanı ile görüşmesinin ardından Moskova’da düzenlediği basın toplantısında konuşan Putin: “Çeşitli kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre, benzer provokasyonlar —bunu başka şekilde tanımlamam mümkün değil- Şam kırsalı da dahil olmak üzere Suriye’nin başka bölgelerinde de hazırlanıyor. Bazı maddeler atıp suçu Suriye hükümetine yıkmayı planlıyorlar.”

“Cumhurbaşkanı Mattarella’ya bu olanların bana, 2003’ü hatırlattığını söyledim. O yıl, ABD temsilcileri Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin (BMGK) bir oturumunda Irak’ta bulunduğunu söyledikleri kimyasal silahları göstermişti. Bunun sonrasında Irak’ta askeri bir operasyon başlatılmıştı. Bu operasyonda Irak’ın harap olması, terörist tehdidin artması ve DEAŞ’ın belirmesiyle sonuçlanmıştı.”

PUTİN’İN İDLİB PLANI LAHEY’E GİTMEK

İdlib’e ABD tarafından düzenlenen saldırı sonrasında çağrıda bulunan Putin bu saldırı hakkında gereken soruşturmanın yapılması gerektiğini söyledi. Putin bu konu hakkında ki sözlerine “Lahey’de ilgili BM kurumuna başvurmayı planlıyoruz. Uluslararası topluma da, tüm bilgilerin derinlemesine soruşturulup, soruşturmanın sonuçlarına göre gerekli adımların atılması çağrısında bulunuyoruz.” şeklinde devam etti.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top