GÜNDEM

PKK Lice’de Saldırdı: 2 Şehit 6 Yaralı

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde korucuları taşıyan minibüse teröristler tarafından saldırı düzenlendi.

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde PKK’lı teröristler, koruyucuları taşıyan minibüse saldırdılar. Roketatar ve uzun namlulu silahlarla yapılan saldırıda 2 korucunun şehit olduğu, 6 korucunun da yaralandığı bilgisine ulaşıldı.

PKK’DAN HAİN SALDIRI!

Kulp-Lice karayolu üzerinde meydana gelen saldırıda, bir grup PKK’lı terörist, Üçdamlar köyünün korucularını taşıyan minibüse, roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Saldırı sırasında 1 tanesi yanarak olmak üzere 2 korucunun olay yerine şehit olduğu belirtildi. Yaralanan 6 korucu ise helikopterle önce 7. Kolordu Komutanlığı pistine getirildi ve ardından da eski Asker Hastanesi’ne kaldırıldı. Şehit olan korucuların isimlerinin ise Hikmet Kartal ve Resul Göçer olduğu öğrenildi.

OPERASYON BAŞLADI

Lice’deki bu saldırının ardından bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Operasyona helikopterlerin de havadan destek verdiği görüldü.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top