Warning: mysql_query(): Unable to save result set in /home/haberrac/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1879
Oy Sayma İşlemleri Hangi İllerde Başladı! Referandum Sonuçları Ne Olacak?

Oy Sayma İşlemleri Hangi İllerde Başladı! Referandum Sonuçları Ne Olacak?

Türkiye bugün itibariyle referandum sonuçlarının heyecanına kapıldı. Beklenen büyük gün bugün yaşandı ve Türkiye referandum oylaması için sandığa gitti. Saat 07.00 sıralarında başlayan 32 ilde ki oy verme işlemi için oy işlemleri saat 16.00 sularında sona erdi. Oy verme işlemlerinin son bulduğu bu illerde oy sayımı başladı. Oy sonuçları için meraklı bekleyiş başladı.

16 Nisan Pazar sabahı referandum oylamasının saat 07.00’da başladığı doğu illerinde oy verme işleminin kapanışı saat 16.00’da sona erdi.
Doğu İllerinde ki seçmenler, Ağrı, Bingöl, Elazığ, Adıyaman, Artvin, Diyarbakır, Erzurum, Erzincan, Gümüşhane, Giresun, Gaziantep, Malatya, Kars, Mardin, Kahramanmaraş, Muş, Siirt, Ordu, Trabzon, Rize, Sivas, Şanlıurfa, Batman, Ardahan, Kilis ve Iğdır’da saat 07.00 – 16.00 saatleri arasında sandık başına gitti.
Bu iller dışında kalan iller saat 17.00’ye kadar oy kullanım işlemlerini gerçekleştirdi.

YSK tarafından gelen açıklamaya göre oy kullanımının bitiş saatine gelindiği halde oy kullanımını gerçekleştiren seçmenlerin sandık başkanları tarafından sayısı alınarak sırasıyla oy kullanma işlemlerine devam edebilecekleri açıklaması gelmişti.
Seçim hakkında merak edilen sonuçlar YSK’nın seçim yasağını kaldırmasının hemen ardından çıkan tüm sonuçlar halka sunulacak.
Bunun dışında referandum sonuçlarına ilişkin tüm yayınlar saat 21.00 itibariyle serbest olacak. Ancak YSK, seçim haberlerinin serbestliğini saat 21.00’dan önceye de alabileceğini açıkladı. YSK’dan gelen son dakika açıklamaları ve seçim haberleri gelmeye devam ediyor. Seçim sonuçlarıyla ilgili gelen son dakika haberi bilgilerini aktarmaya devam edeceğiz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top