DÜNYA

ÖSO Güçleri Barış Görüşmelerinden Çekiliyor!

Suriye’deki ÖSO güçleri, İran milislerinin Suriye’den çekilmemesi halinde barış görüşmelerine katılmayacaklarını belirtti.

Suriye devletine karşı silahlı mücadele veren Özgür Suriye Ordusu’na bağlı gruplar Astana toplantısının öncesinde, barış görüşmelerini durdurduklarını söylediler.

İRAN’A BAĞLI GRUPLARIN ÇEKİLMESİNİ İSTİYORLAR

ÖSO güçlerinin yaptığı açıklamalarda İran destekli güçler geri çekilene kadar Türkiye ve Rusya’nın öncülük ettiği barış görüşmelerine katılmayacaklarını açıkladılar.

GÖRÜŞMELER BU AY BAŞLAYACAKTI

Türkiye Rusya öncülüğüne yürürlüğe giren ateşkes, Cuma günü uygulanmaya başlanmıştı. Ayrıca barış görüşmelerinin Kazakistan’ın başkenti Astana’da bu ay için yapılması planlanmıştı.

ÖSO adı altında silahlı mücadele veren gruplar yaptıkları açıklamada, İran destekli olan milislerin elde edeceği her türlü toprak kazanımının Rusya ve Türkiye aracılığı ile sağlanan ateşkes anlaşmasının sonunu getireceğini belirtti.

ÖSO’YA BAĞLI GRUPLAR REJİM GÜÇLERİNE ATEŞ AÇTI

Suriye’deki Al-Vatan gazetesi’nde yer alan bir habere göre ÖSO’ya bağlı kuvvetlerin Suriye mevzilerine defalarda ateş açtığı belirtildi.

Ayrıca DAEŞ ve Nusra Cephesi mevzilerine de saldırıldığı belirtildi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top