GÜNDEM

Öcalan’ın Yakalanmasından Sonra İlk! PKK Kendi Arasında Çatışıyor!

Abdullah Öcalan’ın yakalanmasından beri ilk kez PKK’da iç çatışmalar yaşandığı belirtildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamalarda 24 Ağustos 2016’dan bugüne kadar 510 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Ayrıca bölücü terör örgütünün çözülme sürecine girdiği de belirtildi. TSK, teröristlerin teslim olmaları halinde, devletin onların yaşama haklarını hukuk çerçevesi içerisinde güvence altına alacaklarını duyurdu.

“GİRİLMEZ” DENİLEN YERE GİRİLDİ

Son 3 ayda icra edilen operasyonlar kapsamında, terör örgütünün “girilemez” diyerek efsaneleştirdiği ve sembol haline getirdiği alanların teröristlerden temizlendiği vurgulandı. Güvenlik güçlerinin baskın tarzındaki operasyonlarında, bu bölgede yer alan teröristleri hem psikolojik hem de fiziksel olarak baskı altına aldı.

ÖCALAN’IN TUTUKLANMASININ ARDINDAN İLK

Köşeye kıstırılan teröristlerin hareket edemedikleri belirtildi. Üstelik TSK tarafından yapılan açıklamalarda,  “Güvenlik güçlerinin özellikle Hakkari Çukurca ve Yüksekova kırsalında gerçekleştirdiği operasyonların devamlılık ve süreklilik arz eden karakteri, buradaki terörist unsurları nefes alamaz hale getirdi. Telsiz dinlemelerine takılan konuşmalarda teröristlerin moral, disiplin, grup bütünlüğü ve motivasyonlarının ciddi anlamda bozulduğu gözlemlenmektedir.

Hakkari 3’üncü Tümen Komutanlığına bağlı birliklerimiz, telsiz dinlemelerinde PKK’lı iki terörist grubun birbirleri ile çatışmaya girdiklerini tespit etti. Bu olay, bölücü terör örgütü elebaşının yakalanmasından sonra açık şekilde gün yüzüne çıkan örgüt içi ilk çatışmalardan birisidir. Yıllar önce benzer bir olay Kandil’de de yaşanmış ve ardından BTÖ’de büyük bir çöküş meydana gelmişti” açıklaması yapıldı.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top