DÜNYA

Nijerya’da Kilise Çatısı Çöktü: 160 Ölü

Güney Nijerya’da içinde yüzlerce kişinin ibadet ettiği sırada kilise çatısı çöktü.

Güney Nijerya’da içerisinde ibadet edenlerin bulunduğu bir kilisenin çatısı, bilinmeyen bir nedenle çöktü. İlk belirlemelerde 60 kişinin öldüğü bilgisi kısa süre içinde 160 kişiye çıktı.

Morglar Doldu Taştı

Uyo Üniversitesi Hastanesinin görevlisi Etete Peters, ölü sayısının daha da artabileceğini ama şu an için 160 kişi olduğunu söyledi. Peters, morgun dolup taştığını belirtti. Devlet dışı kaynaklardan gelen yorumlara göre, çökmenin özellikle inşaat sektöründe yaşanan yolsuzlukların, rüşvet ve görmezden gelme sonucu olduğunu belirttiler.  Nijerya’da en son bu tür bir kaza 2014 yılında olmuş ve 114 kişi ölmüştü.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top