DÜNYA

Musul’da 11 Günde 772 IŞİD Teröristi Öldürüldü

Alınan bilgilere göre 11 günde Musul’da 772 IŞİD teröristi öldürüldü.

Irak Ordusu Operasyonlar Komutanlığı tarafından Musul’u IŞİD’in elinden almak için düzenlenen operasyonlarda Irak Ordusu ve IŞİD arasında 11 gündür çatışmalar meydana geliyor. Alınan bilgilere göre bu çatışmalarda 772 IŞİD teröristinin öldürüldüğü öğrenildi. Musul kenti civarında yer alan 87 bölge ve köyde güvenlik güçleri tarafından kontrol sağlandı.

127 BOMBALI ARAÇ İMHA EDİLDİ

Yapılan açıklamalarda, Musul operasyonları kapsamında 23 teröristin yakalandığı 127 patlayıcı yüklü aracın, 27 havan topunun 397 bomba, 5 patlayıcı yüklü motosiklet ve 40 mevzinin kullanılamaz hale getirildiği ve imha edildiği söylendi. Ayrıca çok sayıda silah, mühimmat ve patlayıcı yapımında kullanılan madde de ele geçirildi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top