MAGAZİN

Murat Yıldırım Sosyal Medya Üzerinden Eleştirilere Ateş Püskürdü!

Murat Yıldırım, ARap geleneklerine göre düzenlenen düğünle ilgili çıkan haberlere ateş püskürdü.

Burçin Terzioğlu ile 6 yıllık evliliğini bitirdikten sonra mutluluğu Faslı güzel İmane Elbadi ile yakalayan Murat Yıldırım, geçtiğimiz hafta hem Türk hem de Arap adetlerine göre düzenlenen düğünle dünya evine girdi. Düzenlenen bu organizasyon hakkında çıkan bazı haberler, ünlü oyuncuyu çok kızdırdı.

“SÜNNET KIYAFETİ DEĞİL!”

Düğünde Arap geleneklerine göre tefour üzerinde taşınan Murat Yıldırım hakkında “Murat’ı leğende taşıdılar” haberleri ünlü oyuncuyu çok kızdırdı. Sosyal medyada yaptığı uzun ve sitem dolu açıklamada Murat Yıldırım şunları söyledi:

“Üstünde oturduğum şeyin adı ‘Tefour’, leğen değil saygısızlar. Aynı zihniyet kovmadı mı bu ülkeden başkalarını, aşağılamadı mı, hala aşağılıyorlar. Üstüme giydiğim şey sünnet kıyafeti değil saygısızlar, Peygamberimizin giydiği, padişahların da giydiği kaftan.

“100 ÜLKEDE HABER OLDU…”

Kızılderililer Afrika’da değil Amerika’da yaşarlar cahiller. Söylenen şeyler salavat ve dua idi, bunu dahi bilmiyorsunuz dinciler. Sindirim sisteminizde bozukluk mu var? Başka kültürlere saygınız bu mu kültürsüzler. İki kişinin mutluluğuna saygısızlık hakkı nereden geliyor. Çok hızlıymışım! 4 ay aşık olduğum kadını gözünüzün içine mi soksaydım, doğrular yanlış yanlışlar doğru olmuş hayatınızda. Bütün ulusları memnun ettik sizi edemedik. 100 ülkede haber oldu, hiç biri sizin gibi aşağılamadı.

“UTANIYORUM”

Bırakın şu önyargılarınızı artık, bırakın. Bu yazılanları İngilizce’ye çevirmeye utanıyorum, utanıyorum çünkü ülkemde böyle cahil insanların olduğunu söylemeye utanıyorum. Aydıngörünümlü kara cahiller. Eşimi davullu zurnalı karşıladığımı da gördüğünüz halde… Düğünün yarısının Türk usulü olduğunu gördüğünüz halde… Mevlanın cümlelerini sadece Twitter’da paylaşıp hayatına tatbik etmeyen kendini insan zanneden canlılar…”

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top