GÜNDEM

MHP’de Beklenmedik İstifa! Anayasa Değişikliği Partiyi Böldü!

MHP’de anayasa değişikliği nedeniyle Atila Kaya’nın parti başkan yardımcılığından istifa ettiği belirtildi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul milletvekili Atila Kaya, partili cumhurbaşkanlığını öngören anayasa değişikliğine hayır diyeceğini açıklayarak partideki görevinden istifa ettiği iddia edildi.

Geçtiğimiz akşam başkanlık divanı toplantısına katılmayan Kaya’nın sadece genel başkan yardımcılığını bıraktığı belirtildi.

BAHÇELİ: “BİR TEK “EVET” OYUM VAR”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dünkü parti grup toplantısında basın mensupları tarafından gelen MHP içerisindeki anayasa değişikliği ile ilgili eleştirilere şunları söyledi:

“Normaldir. Milletvekilleri düşüncelerini sizin gibi değerli basın aracılığıyla kamuoyuyla paylaşıyor. Biz de sizin aracılığınızla öğreniyoruz. O bakımdan saygı duyuyoruz. Önümüzdeki hafta içerisinde anayasa değişikliklerinin gündeme geleceğini söylüyor. Tabii siyasi partiler grup kararı alma durumunda değildir. Yasa buna müsaade etmemektedir. Benim, Anayasa Komisyonu’nda kabul edilen, Genel Kurul’a geldiğinde de oralardaki değerlendirmelerde katkı sağlayacak bir tek ‘Evet’ oyum vardır. Onu da vereceğim. ‘Evet’ oyunu referandumda da tekrarlayacağım.”

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top