Meteoroloji'den Bir Son Dakika Uyarısı Daha: Gece Saatlerinden İtibaren…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul için yeni bir uyarı Daha yayınlayarak İstanbul'da akşam saatinde başlayacak sağanak yağışların Gece saatlerinde etkisini artırmasının beklendiğini belirtti. Meteoroloji genel müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada özellikle Sarıyer, Beşiktaş, Beykoz, Ümraniye, Şile, Maltepe, Üsküdar, Kartal, Pendik ve Tuzla ilçelerinde sel riskinin bulunduğu belirtildi.

Meteoroloji'den Bir Son Dakika Uyarısı Daha: Gece Saatlerinden İtibaren…
Meteoroloji'den Bir Son Dakika Uyarısı Daha: Gece Saatlerinden İtibaren… melek eren

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul için yeni bir uyarı Daha yayınlayarak İstanbul'da akşam saatinde başlayacak sağanak yağışların Gece saatlerinde etkisini artırmasının beklendiğini belirtti.  Meteoroloji genel müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada özellikle Sarıyer, Beşiktaş,  Beykoz, Ümraniye, Şile,  Maltepe, Üsküdar, Kartal,  Pendik ve Tuzla ilçelerinde sel riskinin bulunduğu belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Yapılan son tahminlere göre İstanbul genelinde akşam saatlerinde başlayacak yağışların gece saatlerinde etkisini arttırması beklendiğinden, özellikle Sarıyer, Beşiktaş, Beykoz, Şile, Ümraniye, Üsküdar, Maltepe, Kartal, Pendik ve Tuzla ilçelerinde sel riski bulunmaktadır. Söz konusu il ve ilçelerde; köprü, menfez, altgeçit vb. yapılarda, derelerin yan kollarının birleşim yerlerinde ve akış güvenliğinin kritik olduğu noktalarda meydana gelebilecek taşkınlara karşı vatandaşlarımızın, ilgili kurum ve kuruluşların hazırlıklı ve dikkatli olması önem arz etmektedir"  ifadeleri kullanıldı.

İBB ALARMA GEÇTİ
Diğer yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi afet Koordinasyon Merkezi İstanbul'da beklenen şiddetli sağanak yağışlar nedeniyle alarm durumuna geçti. AKOM tarafından yapılan açıklamada,  "İstanbul'da beklenen şiddetli yağış öncesi alarma geçen ekipler ana arterlerde temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Yol Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı, Atık Yönetim Müdürlüğü, İSTAÇ ekipleri mazgal, yağmur suyu kanalları, su birikintisi olan muhtemel yerlerde temizlik çalışmaları yaptı" denildi.  Açıklamanın devamında, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri 3 bin 865 personel, 1670 araç ve iş makinesi, 385 Motopomp, 269 Jeneratör, 411 dalgıç pompa ile 24 saat esasına göre alarmda olacak"  ifadeleri kullanıldı.

 

son dakika meteoroloji istranbul hava durumu meteoroloji son dakika hava durumu istanbul istanbul yağış
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!