ASAYİŞ

Libya’da Maymun Savaşı Çıktı: 16 Ölü 50 Yaralı

Libya’da bir maymunun bir kızın başörtüsüne saldırması üzerine 2 kabile arasında çıkan çatışmalarda 16 kişi öldü 50 kişi yaralandı.

Libya’daki yaramaz bir maymun, ülkenin güneyinde yer alan iki kabilenin birbirine girmesine neden oldu. Günlerdir devam eden bu çatışmalarda 16 kişinin öldüğü ve 50 kişinin de yaralandığı belirtildi.

LİBYA’DA MAYMUN SAVAŞI!

Libya’nın Sabha şehrinde Gazazefe kabilesinden olan bir bakkal sahibinin maymunu, bakkalın yakınlarından yürüyen ve Evlad Süleyman kabilesinden olan başörtülü bir kıza saldırdı. Kızın başörtüsüne saldıran maymun, iki kabile arasında olay çıkardı. Öncelikle vlad Süleyman kabilesinden bir kişi, hem maymunu hem de diğer kabileden 3 kişiyi öldürdü.

Haber kaynaklarından alınan kabilelere göre iki kabile arasında günlerdir devam eden çatışmalar sonucunda ölü sayısının en az 16 olduğu, yaralı sayısının da en az 50 olduğu öğrenildi. Bilançonun ağırlaşmasının sebebi ise bu çatışmalar sırasında tanklar ve havanlar gibi ağır silahların kullanılması oldu.

YETKİLİLER ATEŞKES ÇAĞRISI YAPTI

Libya’daki Tobruk merkezli hükümet ise kabilelerin önde gelen isimlerine ve kanaat önderlerine, çatışmaları sona erdirmeleri için çağrıda bulundu.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top