İçten Yanış

İçten Yanış

İnce İnce soğan doğrar gibi yaşıyoruz hayatı. İlginç olan ise gözlerimizin yaşarmaması. Aslında ilginç bir taraf yok bunda. Çünkü gözlerimiz yaşarmıyorsa yaşamlarımızın üzerine yeterince eğilmiyoruz demektir. Ama asıl sıkıntı gözlerimizin kendi yaşamlarımızdansa başkalarının yaşamları üzerine çevrili olması. Keşke uzaktanda olsa kendi yaşamlarımıza bakabilsek.

Yeni yaşamlara kapı aralamaktansa evvelce yaşadıklarımızı didikledikçe didikliyoruz. Didikledikçe de beddua okuduğumuz insanların sayısı artıyor. Omuzlarımızda daha fazla insan taşımaya başlıyoruz. Bu da bizi manevi olarak tüketiyor.

Yıllar sonra uzaklara dalıp gittiğimizde üşüyen yüreğimizi ısıtacak insanlar yoksa etrafımızda yaşamda hiçbir şey kazanamamışız demektir. Dilimizin zamanında futursuzca söylediklerinin bedelini bugün yüreğimiz ödüyor. Oysa ömür boyu sadece sussaydık gözlerimiz, dilimizden çok daha fazla şey anlatırdı. Daha anlamlı şeyler. 

Acılarla dolu ömrümüz, bizlere çok uzun geldi. Zaman zaman kendimizi yorgun hissettik. Zaman zaman nefes almakta zorlandık. Zaman zaman her şeye bir nokta koyup, yeni yaşamlara kapı aralamak istedik. Ama yakamıza yapışan geçmişten bir türlü kurtulamadık. Kendimize dahi anlatamadıklarımızı sessizce yüreğimizin bir yerlerine gömdük ve sonuna bir ünlem koyduk. Sessiz bir çığlık gibi. Soru işaretlerimize yanıt veremedik. İhtimaller umudumuz oldu da virgüllerle yaşamlarımıza devam ettik.

İçten yandığımız geceler, içten yanışlarımız... Ömrümüz boyunca uzanmamışsa beklediğimiz el yaşamlarımıza emanet olan hayatımızı sahiplendiğimiz içindir. Ve o sahiplendiğimiz hayatı birileri avuçlarımızın içerisinden çaldı. Kendimiz için değil de başkaları için yaşadık. Başkaları tarafından sömürüldükçe tükendik.

Ve filmin sonu içten yanış. Ama bu yanış başka. Çünkü bu yanış kendimiz için. Sadece ve sadece kendimiz için.  

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!