Mutluluk Bana Çok Uzakmış Anne
Mahfi

Mutluluk Bana Çok Uzakmış Anne

Reklam

Çok kısa bir süre önce annemi kaybettim. Ben de birçok insan gibi hayatta yalnızlıktan şikayet eder dururdum. Ama insan, yalnızlığın ne demek olduğunu annesini kaybedince anlıyormuş. Annemi kaybettiğimden bu yana yüreğimi öyle bir yalnızlık korkusu sardı ki ben, hayatımda yalnızlıktan hiç bu kadar korkmamıştım.

Annemi kaybettiğimden bu yana anne sevgisinin insanın yüreğini nasıl ısıttığını daha iyi anladım. Bugünlerde yüreğim öylesine soğuk ki bu soğuk yürekle sana sıcak şiirler nasıl yazacağım bilmiyorum anne.

Sen, benim sevgiye, umuda, hürriyete, kısacası yaşama uzanan elimmişsin de benim bundan haberim yokmuş anne. Bugüne kadar hiç hissetmediğim yaşamın kafeslerini artık hissetmeye başladım anne. Bu kafesin içerisinde nasıl yaşayacağımı ise hiç sorma. Çünkü onu, bende bilmiyorum.

Dünyada artık beni benden daha fazla seven kimse kalmadı. Cana can katacak kimsem kalmadı. Başımı dizlerine koyacağım ve huzur bulacağım kimsem kalmadı. Bayramlarda elini öpeceğim kimsem kalmadı. Anlayacağın kolum kanadım artık kırık anne.

Gözümün içerisindeki ışık bir daha yanmamak üzere söndü anne. Şimdi oturup öylesine ağlamak, öylesine ağlamak geliyor ki içimden gözyaşlarımda boğulmak istiyorum.

Şimdilerde bana çok uzaksın anne. Artık ellerinden tutamayacağım, gözlerine bakamayacağım, yüzüne anacağım diyemeyeceğim, ellerini avuçlarıma alıp can diyemeyeceğim ama her daim yüreğimde sen olacaksın. Bugünlerde buz gibi olan yüreğimi yine yireğinmdeki sen, sana olan sevgim ısıtacak.

Mutluluk bana çok uzakmış anne! Ve ben, bunu seni kaybettikten sonra çok daha iyi anladım.    

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 30 Mart 2019 Fragmanı! Survivor 2019’da Atakan’a Ne Oldu, Durumu Ciddi Mi?
Survivor 30 Mart 2019 Fragmanı! Survivor 2019’da Atakan’a Ne Oldu, Durumu Ciddi Mi?