Son İstasyon
Mahfi

Son İstasyon

Reklam

Yaşlılık, insanların yaşamdaki son istasyonudur. En rahat etmesi gereken bu son istasyon, insanlar için çilelerle doludur. Bu son istasyonda insanın kaderi yalnızlık oluyor.

Buğulu bir camdan yaşama bakılır bu son istasyonda. Yaşlı eller, buğulu camı silerken titrer. Ama aslında titreyen yürektir. Geçmişteki güzel hatıraların titrettiği yürek.

Son istasyonlarında rahat edebilmek için mal ve mülk edinmeye gayret ederek gençliklerini yaşayamayan yaşlılar, huzurevleri köşelerine düşüp de yaşamı bir buğulu camın ardından izlemeye başladığı zaman heba ettiği gençliğine yanıyor. Çünkü son istasyonda rahat etmenin gençlikte edinilen mal ve mülkle değil de ekilen sevgi tohumlarının yaşlılıkta yeşermesi ile olduğunu anlıyorlar. Anlıyorlar da neye yarar ki... Giden bir daha geri gelmeyecek yaşam olunca.

Yaşlılarımızın huzurevlerine terk edildiği noktada çürüyen insanlıktır. Bugün çürüyen insanlığın kokusundan herkes rahatsızsa, toplumdaki yaşlılardan esirgedikleri sevgiye baksınlar. Onlar, bizlerden sevgi istiyorlar. O sevgiyle huzurlu yaşamak istiyorlar. Ama kapitalizmin ürünü olan gençliğin yüreği o kadar bencilleşmiş ki sevgiyi dahi yaşlılara çok görüyor.

Zaman, doğru yaşanmazsa insanı zalimleştirir. İnsanlığı ise uçurumdan aşağı yuvarlar. Zamanın zalimleştirdiği insan, ahlakını da yitirir. Sadece ana ve babasına değil, topluma karşı da hayırsız bir evlat yapar. Hayırsız evladın ise yaşlılara hürmeti zaten olmaz.

Ama kimse unutmasın ki ömrü olursa o son istasyona her insan uğrayacaktır. İşte o zaman gençliğinde ne ektiyse onu biçecektir.

İşte o zaman ‘Eyvah!’ demek yok.   

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Çakır Hakkında Flaş Gelişme! 1 Yıla Kadar Hapis Cezası İstendi!
Deniz Çakır Hakkında Flaş Gelişme! 1 Yıla Kadar Hapis Cezası İstendi!
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları