ADANA

Korkunç İhmal! Çocuklar Yangın Merdivenini Açamadı!

Aladağ’da kız yurdunda meydana gelen korkunç yangında çocukların yangın merdivenini açamadıkları ortaya çıktı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Aladağ’da bulunan özel öğrenci yurdunda yaşanan yangınla ilgili olarak bazı açıklamalarda bulundu. Başkan, yangın merdiveni ile ilgili korkunç bir detay ortaya çıktı. Sözlü, konuşmasında  “Binanın içerisi hem ahşabın tabana döşenmesi hem duvarlara döşenmesi, bunun vernikle kaplanması, yine sentetik malzeme halılarla kaplanması yangının hızla büyümesine sebebiyet veriyor ve yangın merdivenini çocuklar açamayınca bu büyük facia oluyor.” dedi.

“ELEKTRİK KONTAĞI İHTİMALİ YÜKSEK”

Olay yerinde bazı incelemelerde bulunan Hüseyin Sözlü, gazetecilere yaptığı açıklamalarda, ilk belirlemelere göre yangın çıkan binanın iniş bölümünde holde elektrik kontağı ihtimalinin yüksek olduğu belirtildi.

Binadaki elektrik sayacının değiştirilmiş olabileceğini söyleyen Sözlü, bulguların yangının elektrik kontağından çıktığı ihtimalini güçlü kıldığını belirtti.

“YANGIN MERDİVENİNİ AÇAMADIKLARINI GÖRÜYORUZ”

Elektrik kontağı giriş katta olduğundan dolayı çocukların üst kata çıktıklarının tahmin edildiğini söyleyen Başkan Sözlü, “Yangın yukarıya sıçradıkça da çocukların yangın merdivenini de açamadıklarını görüyoruz. Yani muhtemelen bu yangın, merdivenin de kilitli olabileceği anlamına geliyor. 11-14 yaşlarındaki çocuklardan müteşekkil bir topluluk bu ve ahşap üst çatı da çökünce boğulma ve arkasından yanıklar meydana geliyor. Binanın içerisi hem ahşabın tabana döşenmesi hem duvarlara döşenmesi, bunun vernikle kaplanması, yine sentetik malzeme halılarla kaplanması yangının hızla büyümesine sebebiyet veriyor ve yangın merdivenini çocuklar açamayınca bu büyük facia oluyor.” dedi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top