GÜNDEM

Kırgızistan’da Düşen Uçağın Sahibi Bakın Kim Çıktı!

Bişkek’te bilinmeyen bir nedenden dolayı düşen Türk kargo uçağının sahibi vukuatlı çıktı!

ACT Havayolları’na ait olan kargo uçağı, sabah saatlerinde Bişkek yakınlarında evlerin üzerine düştü. Uçakta bulunan 4 kişi ve evlerde bulunan çok sayıda kişi hayatını kaybetti. Kazada ilk belirlemelere göre 37 kişinin öldüğü belirtildi.

%49’U ÇİNLİLERİN

Bu sabah saatlerinde düşen kargo uçağı ve 2007 yılında Isparta’da düşen ve 57 kişinin hayatını kaybettiği uçak hakkında önemli bir ayrıntı gündeme geldi. ACT Havayolları şirketinin yüzde 49’u Çinli HNA Grubu’na ait.

ISPARTA’DA DÜŞEN UÇAK İÇİN YARGILANDI

Havayolları’nın kalan %51 hissesi ise Yavuz Çizmeci ve Dağlar Çizmeci’ye ait. 2007 yılında düşen uçağın kiralandığı şirket ise Dünyaya Bakış Hava Taşımacılık A.Ş’ydi.Bu şirketin ortağı da Yavuz Çizmeci’ydi. Isparta’da uçak faciası sonrasında açılan davada Yavuz Çizmeci’ye verilen 11 yıl 8 ay hapis cezası Yargıtay tarafından onanmıştı.

ACT HAVAYOLLARI AÇIKLAMA YAPTI

ACT Havayolları yaptığı açıklamada Hongkong – Bişkek seferini yapan kargo uçağının bilinmeyen bir nedenden dolayı düştüğü söylendi. Açıklamada “Dört kişilik ekibimizin son durumu hakkında net bilgilere ulaştığımızda tekrar bilgi verilecektir” denildi.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top