GÜNDEM

Kılıçdaroğlu’nun PM Adayı FETÖ’den Gözaltına Alındı!

CHP Lideri tarafından PM seçimlerinde aday gösterilen İştar Gözaydın Savaşır, FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı olan Doç. Dr. Fatih Gürsul’un ardından PM üyesi adayı olan  Prof. Dr. İştar Gözaydın Savaşır da FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı.

Savaşır, Kılıçdaroğlu’nun bizzat aday göstermesine rağmen delegeler tarafından seçilmemişti.

4 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON

Güneş’te yer alan bir habere göre; İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÇ/PDY soruşturması kapsamında İzmir, İstanbul, Manisa ve Adana’da bazı adreslere eş zamanlı olarak operasyon düzenlendi. Bu operasyon kapsamında kapatılan Gediz Üniversitesi’nde çalışan ve haklarında yakalama kararı çıkarılan 33 kişiden 14 tanesi gözaltına alındı.

FETÖ TOPLANTISI DÜZENLEMİŞTİ

Gözaltına alınan kişiler arasında yer alan 15 Temmuz sonrasında Gediz Üniversitesi öğretim üyeliğinden uzaklaştırılan Prof. Dr. İştar Gözaydın Savaşır da yer aldı. Savaşır, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in onursal başkanı olduğu Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı tarafından düzenlenen Abant Platformu Toplantısı’nın resmi çağırıcıları arasında yer almış ve toplantının açılışını yapmıştı.

DELEGELER PM ÜYELİĞİNİ KABUL ETMEDİ

Prof. Dr.  İştar Gözaydın Savaşır, CHP parti meclisi seçiminde Kemal Kılıçdaroğlu tarafından anahtar listede yer almış ve ancak delegeler tarafından seçilmemişti.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top