GÜNDEM

Kemal Kılıçdaroğlu, Çok Tartışılan Vekilin İstifasını İstiyor!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, çok tartışılan vekil Elif Doğan Türkmen’in istifasını istiyor.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP Adana milletvekili Elif Doğan Türkmen’in TBMM Başkanlık Divanı’ndan istifa etmesi gerektiği yönündeki görüşünü yakın çevresine bildirdiği öğrenildi.

HEM MECLİS’İN HEM DE CHP’NİN GÜNDEMİNDE YER ALIYOR

Elif Doğan Türkmen’in 2016 için TBMM tarafından ödenen 1 milyon TL’yi aşan iletişim masrafı, CHP’nin de birinci gündem maddesi olmaya devam ediyor. CHP kurmayları, CHP’nin Aralık ayında düzenlenen Adana mitingi ve yeni yıl tebriği için Adanalı tüm seçmenlere mektup gönderen Türkmen’in iletişim masrafının “kabul edilebilir” limitinin çok daha fazla üzerinde olduğu düşünülüyor.

1 milyon TL’yi aşan iletişim bedelinin bir miktarının TBMM’ye iade edilmesi konusunda nasıl bir yöntem belirlenmesi gerektiği konusunda fikir alışverişi yürütülüyor.

KILIÇDAROĞLU İSTİFA ETMESİNİ İSTİYOR

Konuyla ilgili kamuoyuna açık bir mesaj vermeyen Kemal Kılıçdaroğlu’nun Elif Doğan Türkmen ile iki gün önce bir telefon konuşması gerçekleştirdiği biliniyor. Bu görüşmenin ardından ise yakın çevresine Başkanlık Divanı’ndan çekilmesi gerektiği yönünde görüşünü paylaştığı belirtildi. Bu adımın kamuoyunda oluşan tepkiyi biraz olsun dindirebileceği belirtildi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top