GÜNDEM

Kayseri’deki Saldırıda Yaralanan Otobüs Şoförü Konuştu

Kayseri’de düzenlenen saldırıda otobüs şoförü, hakkında çıkan iddialar ve yaşananlar hakkında açıklama yaptı.

Türkiye’yi yasa boğan Kayseri saldırısında terörün hedefi olan halk otobüsünün sürücüsü H.H, yaşananlarla ilgili ilk kez konuştu.

3 ASKERE YARDIMA KOŞTU

Çarşı iznine çıkan 14 askerin şehit düştüğü ve 55 kişinin de yaralandığı bombalı saldırıda, oturduğu şoför koltuğunun karşısındaki camdan dışarı fırlayan şoför, yaralı halde olay yerindeki 3 askere yardım etti. O haldeyken yaralı askerleri kurtarmaya çalışan H.H, hain saldırıyı şu sözlerle anlattı:

“Olay günü beni hareket memuru görevli arkadaşlar arayıp, Nizamiye’ye gitmemi söyledi. Ben de ‘Ağabey olmaz. Hava soğuk otobüsün körükleri donar yolda kalırım’ dedim. Onlar da ‘Bir şey olmaz, git sen’ dedi. Kabul edip sabah saat 08.15 gibi Nizamiye’den içeriye giriş yaptım. İlk otobüs doldu ve çarşıya doğru hareket etti. Sonra benim otobüsüme binmeye başladılar. Arabanın dolmasını bekledim. Sonra görevli yanıma gelip ‘Tamam sen çıkabilirsin’ dedi. Ben de Nizamiye’den askerlerle birlikte hareket ederken işletmeyi telefonla aradım. ‘Dağ yolundan mı Talas yolundan mı gidelim?’ dedim. Çünkü bizim orada 2 güzergâhımız var. İşletme de bana ‘Fark etmez, istersen Dağ yolundan git’ dedi. ‘Tamam’ deyip Dağ yolundan gitmeye başladım.

“BURADA İNEBİLİR MİYİM?”

Rektörlük kavşağına gelince bir askerimiz vardı. Araç Nizamiye’den çıkmadan önce o askerimiz ‘Ağabey ailem Talas 6. Etap’a gelmişler. Tek binişlik bir biletim var. Otobüse binebilir miyim?’ dedi. Ben de ona ‘Ne demek. Sizler bizim canlarımızsınız. Ben seni götürmeyeceğim de kimi götüreceğim. Para karşılığı olur mu hiç geç, bin’ dedim. Asker bana tekrar ‘Ağabey Talas’a gideceğim, beni en yakın durakta indirir misin’ dedi. “Geç arkaya otur” dedim. Giderken arka, orta kısımdan bir asker düğmeye basıp bana seslendi. ‘Ağabey burada inebilir miyim?’ dedi. Kimin bastığını görmedim ama o askere ‘Yol ortasında olmaz. Durağa yanaşayım da öyle inersin’ dedim.

“TEK SİVİL BENDİM”

Araçta tek sivil ben vardım. Ben duraktan hareket etmek üzereyken arabaya kamyon çarptı sandım. Bomba olduğunu bile bilmiyordum. Kapının camından dışarı fırlamışım. Bir baktım dışarıdayım. Koşup 3 yaralı askerimizi dışarı çıkarttım. Kolumun kırık olduğunu sonra fark ettim. Sıkışan başka bir askeri kurtarmaya çalışırken kolumda bir üşüme hissettim ve yere yığıldım. Emekleyip kaldırıma çıktım. Sonrasını hatırlamıyorum.

“BENİ İDAM ETSİNLER”

Eğer Nizamiye’de askerlerin arasında sivil biri binmiş ise ona bir şey diyemem. 4 yıldır halk otobüsü kullanıyorum. Allah askerlerime bunu yapanı kahretsin. Ben devletime ve adalete güveniyorum. Yüzümüz ve anlımız aktır, çok şükür. Yalnız şu var beni çok üzen benimle ilgili yalan yanlış çıkan bazı haberler. Şoförün parmağı varmış gibi. Eğer böyle bir şey çıkarsa beni idam etsinler. Terör belası yüzünden Doğu’dan göç ettik. Halk otobüsüne yönelik saldırıyı duyunca kardeşim iş elbisesiyle hastaneye gelmiş. Hâlâ gözaltında.”

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top