GÜNDEM

Kayseri Saldırısı Tutuklamaları: Aralarında Askerler Var!

Kayseri saldırısı ile ilgili tutuklanan şüpheliler arasında 4 asker de var.

Kayseri’de çarşı iznine çıkan askerlerin bindiği halk otobüsüne PKK’nın bombalı araçla saldırı düzenlemesinin ardından 14 mehmetçiğin şehit olduğu hain saldırı ile ilgili dün adliyeye sevk edilen 22 kişiden 20 tanesi tutuklandı. Tutuklananlar arasında 4 asker ve patlatılan otobüsün sürücüsü Hamit Eroğlu da var.

20 KİŞİ TUTUKLANDI

17 Aralık’ta Kayseri de Erciyes Üniversitesi kampüsü önündeki otobüs durağında meydana gelen patlamanın ardından Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, İstanbul, Kayseri, Şanlıurfa, Van, Adana ve Diyarbakırda geçrekleştirilen operasyonlar kapsamında gözaltına alınan 26 kişi Cumhuriyet Savcılığı’na çıkarıldı. Burada 4 şüpheli adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Nöbetç Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edilen 22 şüpheliden 20 tanesi tutuklandı. 2 kişi adli kontrol koşuluyla serbest bırakıldı. Yurt dışında olan 3 kişi hakkında da yakalama kararı çıkarıldı.

4 ASKER VE OTOBÜS ŞOFÖRÜ TUTUKLANDI

Tutuklanan şüphelilerin isimleri:

Kenan Çicek, Ekrem Uğur, Ümit Kepir, Hüseyin Polat, Mehmet Yolcu, Mehmet Ayaz, Barış Kaya, Murat Talan, Serkan Ay, H. İbrahim Karatay, Hasan Ekici, Fahri Demirbaş, İ.H. Yıldırımçakar, Hamit Eroğlu (patlatılan otobüs sürücüsü), Abdurrahman Çoban (Asker) Semih Aşkan (Asker) Bilal Uluay (Asker), Bedri Öner ‘Asker) Ahmet Akyüz (Asker) Ahmet Kamanlı.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top