SPOR

Kardemir Karabükspor 2 Yıl Avrupa’dan Men Edildi

UEFA Süper Lig takımlarından Kardemir Karabükspor’u UEFA’nın Finansal Fair Play kuralları çerçevesinde 2016-17 ve 2017-18 sezonlarında Avrupa kupalarından men etti. Kardemir Karabükspor bu 2 yıl boyunca Avrupa kupalarına katılma hakkı kazanması durumunda gidemeyecek.

Süper Lig takımlarından Kardemir Karabükspor hakkında UEFA tarafından verilen karar açıklandı. UEFA’nın Finansal Fair Play kurallarını karşılamadığı gerekçesi ile Kardemir Karabükspor 2 yıl boyunca Avrupa kupalarından men edildi. 2016-17 ve 2017-18 sezonlarında Kardemir Karabükspor Avrupa kupalarına katılma hakkı kazansa bile aldığı ceza nedeniyle gidemeyecek.

GEREKÇELERİYLE KARAR AÇIKLANDI

UEFA, Kardemir Karabükspor hakkında verdiği kararı gerekçeleri ile açıkladı. Süper Lig temsilcisi Kardemir Karabükspor hakkında verilen gerekçeli kararda yapılandırma anlaşmasının 1.2 ve 3 numaralı maddelerine uymayı başaramadığı belirtildi. Bu şartları taşımayan Kardemir Karabükspor 2 yıl boyunca Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi olmak üzere Avrupa kupalarına katılma hakkından men edildi. 2016-17 ve 2017-18 sezonlarında Kardemir Karabükspor’un Avrupa Kupalarına katılma hakkı kazanması durumunda bu karar uygulanacak.

3 BİN EURO DOSYA MASRAFINI DA ÖDEYECEK

UEFA aynı zamanda Karabükspor’un yargılama sürecindeki masraflarla ilgili 3 bin euroyu da ödemesine karar verildi. Karar hakkında Karabükspor’un tebliğ tarihinden itibaren 10 gün içinde CAS’a itiraz hakkı olduğu da UEFA tarafından açıklandı.

TAHAHÜDE UYMADI

Karabükspor, UEFA ile bir yapılandırma anlaşması imzalamıştı. Ancak 2013, 2014 ve 2015 raporlama dönemlerini içeren 2015-16 sezonu sürecinde verdiği taahhüde uymayan Karabükspor hakkında karar da verildi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top