DÜNYA

Karadeniz’e Düşen Rus Uçağının Kara Kutusu Bulundu!

Karadeniz’e düşen Rus uçağının kara kutusu 17 metre derinlikte bulundu.

Soçi kentinden havalanmasının ardından irtibat sağlanamayan, 8 kişilik mürettebatla beraber 92 kişiyi taşıyan uçak Karadeniz’e düşmüştü. Yapılan yoğun çalışmalar sonucunda uçağın kara kutusuna ulaşıldı.

17 METRE DERİNLİKLE BULUNDU

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Karadeniz’e düşen uçağın kara kutusunun bulunduğu belirtildi. Rus basınında yer alan bir habere göre; kara kutu, sabah saatlerinde kıyıdan bin 700 metre uzaklıkta ve 17 metre derinliğinde bulundu. Kara kutunun deşifre ve incelemeleri için Moskova’ya gönderileceği belirtildi.

KONSER VERMEYE GİDİYORLARDI

Moskova’dan havalanan Tu-154 tipi uçak Soçi’de yakıt ikmali yaptıktan sonra Suriye’ye gitmesi planlanıyordu. Bu uçak, Rusya’nın Suriye’deki Himeymim üssünde yeni yıl konseri vermek için giden koro üyelerini taşıyordu.

80 KİŞİNİN CESEDİ ÇIKARILDI

Dış basından alınan haberlere göre; enkazdan 80 kişinin cesedinin çıkarıldığı belirtildi. Ayrıca elde edilen ilk verilere göre arama operasyonu yetkilileri uçağın sağ motorunu buldular.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top