YAŞAM

Kar Yağışı Geri Mi Dönüyor?

Sene başında tüm yurdu etkisi altına alan yoğun kar yağışı sonrasında büyük çile çeken İstanbul’lular, her kar haberini merakla takip eder oldu. İşte bir haftalık hava tahminleri…

Yeni yıla karla giren Türkiye’de, Ocak ayında özellikle İstanbul’da yağan kar, şehirde günlük yaşamı ciddi şekilde etkilemişti. Bu kar yağışı sonrasında her kar haberini merakla takip etmeye başlayan İstanbulluların kış bitene kadar gözü kulağı hava tahminlerinde olacak gibi gözüküyor.

Bu merakı kullanan ulusal medya kuruluşları ise her kar haberini, sanki bir kar fırtınası bekleniyormuşcasına sunmaya başladılar. Önümüzdeki hafta sonuna doğru da havanın soğuyacak olması, aynı manşetlerin gazete ve web sitelerde yer almasını sağladı. Peki kar yağacak mı?

İstanbul’a Kar Yağacak mı?

Önümüzdeki hafta sonuna doğru soğuyacak olan hava, karla karışık yağmuru da beraberinde getirecek. Meteoroloji verilerine göre ayın 10’u itibariyle balkanlardan gelecek soğuk havanın etkisiyle düşecek sıcaklıklar kar yağışına dönüşecek. Ayın 11 ve 12’sinde ise orta ana dolu ve ege hariç tüm yurtta yağış bekleniyor. Yağışlar ise çok yoğun olmamakla birlikte marmara, karadeniz ve doğu anadolu’da kar şeklinde olacak.

Yurtdışı meteoroloji kaynakları ise aynı tarihleri karla karışık yağmurlu olarak göstermekte.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top