GÜNDEM

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde FETÖ Operasyonu!

İzmir’de düzenlenen FETÖ soruşturması kapsamında Katip Çelebi Üniversitesi’ndeki akademisyen ve çalışanlara operasyon düzenlendi.

İzmir’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında düzenlenen operasyonlardan bir tanesi de İzmir Katip Çelebi Üniversitesi çalışanlarına yönelik oldu. Bu operasyonda 29 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında 15 Temmuz gecesi  Ankara’da MİT ve Özel Harekat Daire Başkanlığı binasını bombaladığı belirtilen pilot binbaşı Rafet Kalaycı’nın doktor eşi Ö.T.K.’nın yer aldığı belirtildi.

BOŞANMADIĞI HALDE BOŞANDIĞINI SÖYLEDİ

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında düzenlenen operasyonda Katip Çelebi Üniversitesi’nde 35 kişiye yönelik operasyon düzenlendi. Bu operasyonda Mali Suçlarla Mücadele ekipleri 29 kişiyi gözaltına aldılar. Gözaltına alınanlar arasında bulunan 15 Temmuz gecesi Ankara’da MİT ve Özel Harekat Daire Başkanlığı binasını bombalayan pilot binbaşı Rafet Kalaycı’nın doktor eşi de yer aldı. Ö.T.K’nin boşanmadığı halde, 15 Temmuz’dan önce eşinden boşandığını çalışma arkadaşlarına söylediği belirtildi.

BYLOCK KULLANILMIŞ, BANK ASYA’YA PARA YATIRILMIŞ

Gözaltına alınan akademisyenler ve üniversite çalışanlarının örgütün haberleşme sistemi Bylock’u kullandıkları ve Bank Asya’ya kapanmaması için para yatırdıklarının saptandığı görüldü. Gözaltına alınan kişiler Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top