GÜNDEM

İstanbullular Sabah “Buz” Sürprizine Uyandılar!

İstanbul’da sabah saatlerinde görülen aşırı buzlanma, hem yayaların hem de araçları içerisindeki vatandaşlarına ilerlemesine izin vermedi.

İstanbul’da geçen hafta Cuma günü etkisini gösteren kar yağışının sona ermesinin ardından başka bir sorun ortaya çıktı. Bu sabah İstanbullular “buz” sürprizi ile uyandılar. İstanbul’da ara sokaklar buzlandı, yaya ve sürücüler zor anlar yaşadı. Araçlar, özellikle ara sokaklarda ve yokuş olan yollarda ilerleyemediler. Birçok yolda kayan araçlar nedenle trafik kilitlendi. Vatandaşlar da yürümekte güçlük çektiler.

ÖNLEM İÇİN KÜL VE SICAK SU

Soğuk hava yolları buz pistine çevirince, vatandaşlar kendi çapında önlem almaya çalıştılar. Buzlanan yollara kül ve sıcak su döktüler.

“5 GÜNDÜR BELEDİYE EKİPLERİNİ GÖREMİYORUZ”

Esnaf olduğunu söyleyen Kemal Demir adlı vatandaş, belediye ekiplerini yeterince çalışma yapmadığını belirtti. Demir, ,”Yola kül döküyoruz. Araçların kaymaması nedeniyle belediye 5 gün önce tuzlama yaptı, ancak 5 gündür belediye ekiplerini göremiyoruz” dedi.

Yolda ilerlemekte güçlük çeken bir vatandaş ise  “Bayagı zorlanıyoruz arabalarda zorlanıyor belediyeler tuzlama çalışması yapıyor ama sanırım burayı hesaplayamamışlar az kalsın düşüyorduk. BU tür sorunu yaşıyan çok insan var” dedi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top