GÜNDEM

İstanbul Üniversitesi’nde Dev FETÖ Operasyonu!

İstanbul Üniversitesi’ne yönelik olarak düzenlenen FETÖ operasyonunda 87 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

İstanbul Üniversitesi’ne yönelik olarak 12 farklı ilde eş zamanlı bir operasyon düzenlendi. Aralarında merkez parti genel başkanı Abdurrahim Karslı’nın da yer aldığı Profesör, Doçent, Yardımcı Doçent gibi toplam 87 kişi hakkında gözaltı kararı alındığı belirtildi. Hakların gözaltı kararı bulunan 87 kişiden 51 tanesinin ise yakalanıp gözaltına alındığı belirtildi.

100 ADRESE EŞ ZAMANLI OPERASYON

İstanbul Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul Üniversitesi’ndeki FETÖ yapılanmasına yönelik soruşturma başlattı. Güvenlik güçleri, İstanbul ve 12 ayrı ilde sabahın erken saatlerinde 100 farklı adrese operasyon düzenledi. 87 zanlının yakalanması için düzenlenen operasyonda 51 kişi gözaltına alındı.

SİYASİ PARTİ LİDERİ DE LİSTEDE

Gözaltı listesinde ismi yer alanlardan bir tanesi de Merkez Parti Lideri Abdurrahim Karslı oldu. Ayrıca listede İstanbul Üniversitesi’nde görevli profesör, doçent ve yardımcı doçentlerin de yer aldığı belirtildi.

Abdurrahim Karslı’ya karaciğer nakli yapıldığı ve bu nedenle hastanede yer aldığı için gözaltı işleminin uygulanmayacağı belirtildi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top