DÜNYA

IŞİD İsrail’e Saldırdı! Jetler Anında Harekete Geçti

IŞİD militanları, İsrail ordusuna ait devriye ekibine tüfek ve roketlerle saldırdı. İsrail savaş uçakları bölgeyi bomba yağmuruna tuttu.

İsrail ordusuna bağlı olan devriye ekibine, Golan Tepeleri’nde terör örgütü IŞİD’e bağlı militanlar tarafından makineli tüfek ve roketlerle saldırı düzenlendi. İsrail, dün yaşanılan bu çatışmanın hemen ardından savaş uçakları ile bu tepeyi bombaladı. Bu saldırının, İsrail kontrolündeki topraklarda İsrail askerlerine açılan ilk ateş olduğu belirtildi. İsrail hava kuvvetleri bu bölgeyi vurmaya devam ediyor.

İSRAİL ORDU SÖZCÜSÜNDEN AÇIKLAMA

İsrail’in ordu sözcüsü Avichay Adree tarafından yapılan açıklamada, “İsrail ordusuna bağlı bir devriye ekibi güvenlik taraması yaptığı sırada Suriye tarafından atılan roketlere ve silahlarla açılan ateşlere maruz kaldı” denildi.

JETLER BUGÜN BİR KEZ DAHA VURDU

İsrail ordusu savaş uçaklarının Golan Tepeleri’nin güneyinde yer alan terör örgütü IŞİD tarafından kullanıldığı iddia edilen Birleşmiş Milletler binasını vurduğu öğrenildi.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, İsrail ordusu tarafından konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada şu sözler sarf edildi:  “İsrailhava kuvvetleri gece saatlerinde, Suriye tarafındaki Golan Tepeleri’nin güneyinde yer alan ve IŞİD tarafından operasyon merkezi olarak kullanılan metruk bir BM binasını vurdu” dendi.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top