DÜNYA

İran, 2 Farklı Bölgede Deniz Üssü Kurmaya Hazırlanıyor

İran Genelkurmay Başkanı, Yemen ve Suriye’de deniz üssü kurabileceklerini açıkladı.

İran Genelkurmay Başkanı Muhammed Hüseyin Bakıri tarafından yapılan açıklamalarda, Yemen ve Suriye’de deniz üssü kurabilecekleri belirtildi.

HEDEFLERİ HİNT OKYANUSU’NA ÜS KURMAK

İran’ın önde gelen gazetelerinden Şark’ın yaptığı habere göre; dün, deniz kuvvetlerinin üst düzey komutanlarının katıldığı bir konferansta konuşan Genelkurmay Başkanı,  “Umman Denizi’nde olduğu gibi Hint Okyanusu’nda da deniz filosuna sahip olmalıyız. Uzak bölgelerde üslere ihtiyacımız var. Suriye ve Yemen kıyılarında, adalarda ya da yüzen bir üsse sahip olabiliriz.” dedi.

NÜKLEERDEN DAHA CAYDIRICI

Genelkurmay Başkanı Bakıri, bu bölgelerde üs kurmanın nükleer silaha sahip olmaktan çok daha caydırıcı olduğunu belirtti ve Acaba uzak bölgelerde üsse sahip olmak nükleer teknolojiye sahip olmaktan daha mı önemsiz bir şey? Ben, bunun nükleer teknolojiden onlarca kat daha fazla olduğuna inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top