DÜNYA

İngiltere Futbolunda Büyük Cinsel İstismar Soruşturması!

İngiltere’de genç yaştaki futbolculara cinsel istismar uygulandığı iddia edilen davada ihbarların sayısı 1.700’ü aştı.

İngiliz futbolunda, küçük yaştaki çocuklara yönelik cinsel istismar soruşturması kapsamında ihbarların sayısı 1.700’ü aştı!

Çocuklara İşkenceyi Önleme Derneği tarafından yapılan açıklamalarda, İngiltere’de son dönemlerde büyük yankı uyandıran bu skandalın patlak vermesinin ardından ihbar sayısının giderek arttığı belirtildi.

20’DEN FAZLA POLİS EKİBİ ÇALIŞIYOR

Çocukları korumak için 1884 senesinde Londra’da kurulan NSPCC’nin yanında ülke çapında 20’den fazla polis ekibi de soruşturma kapsamında görev yapıyor.

43 yaşındaki eski futbolcu Andy Woodward’ın futbola başladığı zamanlarda teknik direktör olan  Barry Bennell’in cinsel istismarına maruz kaldığını açıklaması ile İngiliz futbolunda cinsel istismar tartışmaları, 20’den fazla futbolcudan gelen itiraflarla giderek büyüdü.

83 KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTI

İngiltere Premier Lig’den amatör takımlara kadar uzanan ve 98 farklı kulübün adının geçtiği soruşturma kapsamında 83 kişi gözaltına alınmıştı.

FİFA Başkanı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, küçük yaştaki futbolculara yönelik olarak cinsel istismarda bulunan kişilerin en ağır şekilde cezalandırılması gerektiğini ifade etmişti. Bu iddiaların, ülke futbol tarihindeki en büyük kriz olduğu söyleniyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top