Warning: mysql_query(): Unable to save result set in /home/haberrac/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1879
İmzasız İhbar Mektupları İşleme Alınmayacak

İmzasız İhbar Mektupları İşleme Alınmayacak

Milli güvenliği tehdit eden unsurlarla mücadeleye destek verenlerin gönderdikleri dilekçelerde bazı bilgilerin bulunmaması halinde, dilekçeler işleme alınmayacak.

İmzasız ihbar mektuplarıyla ilgili olarak Başbakanlık genelgesi, Resmi Gazete’de yayınlandı. Bundan sonra şmzasız ihbar mektuplarının işleme alınmayacağı belirtildi.

MEKTUBU GÖNDERİNİN BİLGİLERİ OLMAK ZORUNDA

Başbakan Binali Yıldırım’ın imzasıyla yayınlanan genelgede, terör örgütleri ve milli güvenliğe karşı faaliyette bulunan yapı, oluşum veya gruplarla mücadele edilmesine destek vermek isteyenlerin sundukları ihbar mektuplarıyla ilgili bazı bilgiler yer aldı. Dilekçelerde, sahibinin adı, soyadı, imzası, iş yeri veya ikametgah adresi bulunmaması halinde dilekçenin işleme alınmayacağı açıklandı.

ŞARTLAR YERİNE GETİRİLMEDİĞİNDE…

Çıkan genelgede dilekçe hakkındaki düzenlemeler doğrultusunda belirtilen şartlar yerine getirilmediği takdirde dilekçeler incelemeye alınmayacak.

“Terör örgütleri ve Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum ve gruplarla mücadele, idarelere dilekçe vermek suretiyle de desteklenmektedir. Ancak bu kapsamda; söz konusu örgüt, yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olduğu iddia edilen kişilere ilişkin olarak idarelere verilen dilekçelerden; sahibinin adı, soyadı ve imzası ile iş veya ikametgah adresini ihtiva etmeyenler incelenmeyecektir.”

ERGENEKON VE BALYOZ DAVASINDA…

Geçtiğimiz dönemlerdeki Ergenekon ve Balyoz davaları sürecinde “vatansever subay” ismi altında gönderilen çok sayıda imzasız mektup işleme alınmıştı.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top