ANTALYA

İlkokul Öğretmeni, Kız Öğrenciyi Sınıfta İç Çamaşırı İle Gezdirdi!

Antalya’da Hacı Hazife Saygan İlkokulu’nda bir sınıf öğretmeni hakkında yapılan şikayetler kan dondurdu.

Antalya’da yer alan Hacı Hazife Saygan İlkokulu’nda öğrenci velileri sınıf öğretmeni D.L’ye yönelik şiddet ve taciz suçlamaları ortalığı karıştırdı. İddialara göre resmi dilekçelerle beraber önce okul yönetimine daha sonra da İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri’ne giden veliler, müfettişleri harekete geçirdi.

ÖĞRENCİSİNİ SOYDU VE RENCİDE ETTİ

2. sınıf öğrencilerinin ve onların velilerinin iddiaları gündeme damgasını vurdu. 8 yaşındaki kızı T.nin aynı okulda eğitim gördüğünü anlatan bir öğrenci velisi, “Öğretmenimiz D.L.’nin psikolojik sorunları olduğunu düşünüyoruz. Çünkü çocuklarımızın bize anlattığı şeyler inanılmaz. D.L., sınıfındaki F.N. isimli kız öğrenciyi pis olmakla suçlayıp önce kazağını, sonra pantolonunu çıkarmış ve tüm sınıf önünde ‘Görüyorsunuz bunun iç çamaşırı bile pis’ diyerek rencide etmiş. Sonra da kafasını tahtaya vurmuş.” diyerek kan donduran açıklamalar yaptı.

ÖĞRENCİLER YAŞANANLARI DOĞRULADI

Bir öğrencinin iç çamaşırı ile sınıfta dolaştığını söyleyen öğrenci velisi, , “Bu olayı duyar duymaz okula gidip müdürle görüştüm. Olayı tüm öğrencilere sordum ve doğrulattım. Daha sonrada dilekçe ile şikâyette bulundum. Söz konusu öğrencinin velisine de konuyu aktardık. Onlar da şikâyette bulundu. Ancak söz konusu öğretmenin eşi İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde şube müdürü olduğu için konunun kapatılabileceğini söylediler. Biz ise konuyu takip etmekten vazgeçmedik.” dedi.

ÖĞRETMEN YALAN İFADE VERDİ

Öğrencinin sınıf ortasında soyulması ile ilgili iddiaları yalanlayan öğretmen ise  “Öğrencinin düğmesi kopunca pantolonu düştü” diyerek ifade verdi. Ancak güvenlik kameraları incelendiğinde bahsi geçen öğrencinin o gün üzerinde düğmeli bir pantolonun değil lastikli bir eşofmanın olduğu görüldü.

ÖĞRETMEN İLE İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Bahsi geçen iddiaların kendilerine ulaştığını doğrulayan Okul Müdürü Mehmet Ali Çakar, şunları söyledi: “Velilerimizin yaptığı şikâyetleri ilgili makamlara gönderdik. Süreç sonunda olayın incelenmesi için muhakkik görevlendirildi. Süreç soruşturma aşamasına geçtiği için daha fazla bilgi vermem doğru değil. Eğer gerçekten bu olaylar yaşandıysa gereği yapılır.” dedi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top