GÜNDEM

İlkokul Öğrencilerine Takviye Kurslar Yasaklandı

İlköğretim öğrencilerine okul dışında takviye bir kurs alınması yasaklandı.

Daha önce kapatılan dersanelerin ardından son KHK’lar ile etüt eğitim merkezi de eğitim sisteminden tamamen çıkarıldı. Hala faaliyette olan 2 binden fazla etüt merkezine 1 Temmuz tarihine kadar dönüşüm hakkı tanındı. İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin okul dışında herhangi bir takviye kursuna gitmesine izin  verilmemesine karar verildi.

“ETÜT MERKEZLERİ” İBARESİ KALDIRILDI

OHAL Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında 687 sayılı Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazete’de yayınlandı. Özel Eğitim Kurumları Kanunu’nda yer alan “öğrenci etüt eğitim merkezleri” ibaresi ve tanımı yürürlükten kaldırıldı ve yerine “sosyal etkinlik merkezleri” ibaresi eklendi.

OKUL ÖĞRENCİLERİNE OKUL DIŞI YASAK

İlköğretim öğrencilerinin okul dışında herhangi bir takviye kursuna gitmesine izin verilmeyecek. Dersanelerin ardından açılan ve yalnızca tek ders verebilen özel eğitim kursları da lise öğrencileri için faaliyet gösterebilecek.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top