GÜNDEM

İki Çocuğunu Yangında Kaybeden Annenin Acı Dolu Hikayesi

Evde çıkan yangında 2 çocuğunu kaybeden Döndü Yenilmez’in acı dolu yaşam hikayesi gözler önüne serildi.

Kütahya’da 24 Aralık gününde annelerinin üzerlerine kapıyı kilitleyip temizlik işine gittiği evde çıkan yangında bir tanesi 6 diğeri 3 yaşında olan iki kardeş hayatını kaybetmişti. Bu kara haberin ardından en çok konuşulan konulardan bir tanesi de anne Döndü Yenilmez oldu. Kapıyı kilitlediği için tepki alan kadının acı dolu yaşamı ortaya çıktı.

DÖNDÜ YENİLMEZ’İN HİKAYESİ

Milliyet gazetesinden Özay Şendir’in köşesine konuşan Döndü Yenilmez’in acı dolu hikayesi, yazıda şu şekilde anlatıldı:

“Döndü; 28 yaşında, biri altı, diğeri üç yaşında iki çocuk annesi, eşinden ayrı yaşayan bir kadındı. Evlere temizliğe giderek geçinmeye çalışıyordu. İşe giderken, çocuklarını evde bırakıyor, başlarına bir şey gelmesin diye de kapıyı üzerlerine kilitliyordu.

UÇURUMA ATLAMIŞ

Kocasından şiddet görmüş bir kadındı. Hatta ikinci çocuğuna hamile olduğu dönemde bile dayak yemişti. Şiddete dayanamayıp ölmeyi denedi; uçurumdan atladı ama yaralı kurtuldu.

Sonra ağır bir dayak daha…

ÇOCUKLARINA BAKMAK İÇİN ÇALIŞIYOR

Kocası gözaltına alındı, sonra hemen serbest bırakıldı. Eşinden ayrı yaşamaya başladı Döndü, çocuklarının geçimini sağlamak için de gündelik temizlik işleri yaptı. Evden çıktığı bir gün, kömür sobasından sıçrayan ateş parçası yangın çıkardı, çocukları öldü. Yasa gereği taksirle ölüme sebebiyet vermekten soruşturma açıldı hakkında.

eki Döndü hiç yaşadı mı size göre, bundan sonra gözlerinden yaş gelinceye kadar gülebilir mi hiç?

Bazen üçüncü sayfalarda tek sütunluk bir haber, aslında yaşayan bir ölü haline gelmiş birinin hikayesini saklar içinde…”

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top