DÜNYA

İbrahim Kalın: “Tüm Tedbirleri Aldık, Kardeşlerimizi Bekliyoruz”

Halep’te sabah saatlerinde başlayan tahliyenin ardından Türkiye’den hastalar için tüm tedbirlerin alındığı belirtildi.

Gece saatlerinden itibaren yeniden uygulanan ateşkes sayesinde Halep’te tahliyeler resmi olarak başladı. Hastaları taşıyan ilk konvoyun kentin batısına doğru hareket ettiği öğrenildi. Konuyla ilgili Türkiye’den yapılan açıklama ise Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan geldi. Kalın, “kardeşlerimizi bekliyoruz” dedi.

TÜM TEDBİRLER ALINDI

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Halep’te gerçekleşen tahliyelerle ilgili olarak sosyal medya hesabından bazı açıklamalarda bulundu. Kalın, yaptığı paylaşımlarda  “Doğu Halep’ten tahliyeler başlıyor. İdlib’te ve Türkiye tarafında bütün tedbirlerimizi aldık. Kardeşlerimizi bekliyoruz.” dedi.

İLK KONVOY YOLA ÇIKTI

İnsanlık dramının yaşandığı Halep’ten aylar sonra iyi bir haber geldi. Halep’te gece saatlerinde ilan edilen ateşkesin hemen sonrasında bu anlaşmasının bozulması, Halep ile ilgili tüm ümitleri yitirmişti. Ancak yeniden sağlanan ateşkes ile beraber hastaları taşıyan ilk konvoyun yola çıktığı belirtildi.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top