GÜNDEM

HDP’ye Operasyon: 11 Vekil Gözaltında

Diyarbakır Cumhuriyet Savcılığının başlattığı operasyon kapsamında Selahattin Demirtaş başta olmak üzere 11 vekil göz altına alındı.

Meclisin 3. büyük partisi olan HDP ve yöneticileri hakkında, terör odaklı operasyon başlatıldı. Operasyonda partinin 2 genel eş başkanı dahil olmak üzere 11 vekil göz altına alındı.

Selahattin Demirtaş Göz Altına Alındı

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı operasyonunda HDP eş başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın da içinde bulunduğu 11 vekil gözaltına alındı. Gözaltına alınan HDP’li milletvekillerinin, “silahlı terör örgütüne üye olmak”, “terör örgütü PKK propagandası yapmak”, “suçu ve suçluyu övmek”, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik”,  ve “devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmaya teşebbüs” gibi suçlamalardan fezlekeleri bulunmakta.

Gelen bilgilere göre ilk operasyon HDP lideri Selahattin Demirtaş’a yapıldı. Gece 01:00 sularında evine giden polis ekiplerine kapıyı açmayan Demirtaş, 01:30 civarında Twitter’dan tweet atarak kapısında polisler olduğunu ve zorla göz altı kararının bulunduğunu yazdı.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, vekillerin dokunulmazlıkların kaldırılması sonrasında ifade vermeye gitmemeleri sebebiyle başlatıldığı bilgisi verildi.

Hangi Vekiller Göz Altına Alındı?

Ferhat Encü, Leyla Birlik, Selma Irmak, Abdullah Zeydan, Selahattin Demirtaş, İdris Balüken, Figen Yüksekdağ, Sırrı Süreyya Önder, Ziya Pir, Gülser Yıldırım ve Nursel Aydoğan.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top