GÜNDEM

HDP’li Vekiller Genel Merkez’de Gözaltına Alındı!

HDP’li 2 kadın milletvekili, haklarında soruşturma açıldığı ve ifade vermeye gelmedikleri için Ankara’da gözaltına alındılar.

HDP Grup Başkanvekili ve Diyarbakır Milletvekili Çağlar Demirel ve Siirt Miletvekili Besime Konca, genel merkezde gözaltına alındı. İki milletvekili de ifade vermeye gitmedikleri için mahkeme tarafından zorla getirildikleri belirtildi.

Gözaltı haberini Twitter hesabından duyuran HDP Diyarbakır Milletvekili Feleknas Uca, sosyal medya hesabından “Ankara ‘da Besime Konca ve Çağlar Demirel vekillerimizi gözaltına aldılar” dedi.

2 SORUŞTURMA KAPSAMINDA GÖZALTI GERÇEKLEŞTİ

Diyarbakır ve Batman Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen iki farklı soruşturma kapsamında haklarında yakalama kararı çıkarılan Çağlar Demirel ve Besime Konca, TBMM’den ayrıldıktan kısa bir süre sonra Ankara Emniyet Müdürleri Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındılar.

HDP’DEN AÇIKLAMA GELDİ

HDP Basın Bürosu’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada  “Grup Başkanvekilimiz Sayın Çağlar Demirel ile Siirt Milletvekilimiz Sayın Besime Konca saat 24:00 itibariyle Genel Merkezimiz önünde gözaltına alınmıştır.” dendi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top