GÜNDEM

HDP Operasyonunda İkinci Dalga: Danışmanlar Gözaltında!

Geçtiğimiz dönemlerde terör örgütü lehine slogan attıkları belirlenen 5 HDP’linin daha gözaltına alınmasına karar verildi. Gözaltına alınanlar arasında HDP danışmanları da yer alıyor.

TBMM Anayasa Komisyonu toplantısında hem HDP’li milletvekilleri hem de Bölücü Terör Örgütü lehine slogan atan ve propaganda yaptıkları görülen, aralarında HDP’li milletvekillerinin ve danışmanların olduğu 5 kişi gözaltına alındı.

ANKARA VE DİYARBAKIR’DA OPERASYON

AA’nın yetkililerden aldıkları bilgilere göre,  TBMM’de 2 Mayıs 2016’da yapılan Anayasa Komisyonu toplantısının ardından HDP’li milletvekilleriyle Meclis koridorlarında bölücü terör örgütü PKK lehine slogan attıkları belirlenen kişiler, Ankara Terörle Mücadele ekipleri tarafından tespit edildi. Şüphelilerin yakalanması için sabah saatlerinde Ankara ve Diyarabakır’da operasyon düzenlendi.

YÜKSEKDAĞ’IN DANIŞMANI DA GÖZALTINA ALINDI

Operasyonda, HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın danışmanlarından Murat G. ve Olcay Ç., Muhammed K., gözaltına alındı. Ayrıca HDP Genel Merkez danışmanı Zülküf K. de gözaltına alınanlar arasında yer aldı.

Firari bir şüphelinin ise yakalanmaya çalıştığı belirtildi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top