ASAYİŞ

HDP, Kendisine Oy Verenleri Galeyana Getirmek İstiyor!

HDP, gözaltına alınmalara sert bir tepki gösterirken, kendi halkını da ülkeyi karıştırmak için galeyana getirmeye çalıştı.

HDP’li 12 milletvekilinin terör operasyonu kapsamında gözaltına alınmasının ardından HDP, Ankara’daki Genel Merkez binasından bir açıklama yapacağını duyurmuştu. Ancak Ankara Valiliği, HDP Genel Merkez binasına giriş çıkışlara yasak getirdi. Gazetecilerin bina içerisine girememesinin ardından HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, basın açıklamasını sosyal medya üzerinden yaptı.

Ayhan Bilgen şunları söyledi:

“Dün gözaltına alınan arkadaşlarımızın yargıdan kaçma diye bir derdi yok. Biz bu ülkede darbe koşullarının herkes tarafından görülmesini, bütün dünya tarafından bilinmesini istediğimiz için ifadeye gitmedik. Dolayısıyla da bir kaçma yaklaşımıyla olayı değerlendiren havuz medyası sadece kirli propagandasına, karalama kampanyasına devam ediyor. Darbe koşullarını bu ülke eninde sonunda aşacak Geçmişte de darbeler yaşandı. Geçmişte de siyasetin önünü kesen engellemeler, müdahaleler yapıldı. Ama o günler nasıl geçtiyse, bugünler de geçecek. Fakat Türkiye tarihine, siyaset tarihine bir kara leke olarak geçecek.”

HDP’LİLERİ BİRLEŞMEYE ÇAĞIRDI

HDP’li vekillerin gözaltına alınmalarına bir tasfiye girişimi olarak bakan Bilgen, “Genel merkezimize ziyaretler engelleniyor, genel merkezimize basının gelmesi bile engelleniyor ama biz her şeye rağmen sesimizi duyurmaya devam edeceğiz ve halkımızı da sesini yükseltmeye, tavrını koymaya ve bu faşizan tutumu ortadan kaldıracak bir kararlılıkla, dirayetle bir tavır koymaya davet ediyoruz.” diyerek HDP’ye oy verenleri adeta ülkeyi karıştırmaya çağırdı.

 

 

SOZCU

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top