SAĞLIK

Hastaneye Gelemeyen Yaşlı Hastaya Evinde Ağız ve Diş Tedavisi Yapıldı!

Samsun’da Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi tarafından yürütülmekte olan evde sağlık hizmeti kapsamı altında yılda yaklaşık olarak 200 eve hasta ziyareti yapılmakta. 85 yaşında olan yaşlı Havva Coşkun aynı zamanda Alzeimer hastası olduğundan hastaneye gitmekte zorlanıyordu. Havva Coşkun hastaneye gitmekte zorlandığı için evine gelen ekip tarafından ağız ve diş tedavisi gerçekleştirildi.

Samsun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı olan Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi kronik rahatsızlıkları olan veya yaşadıkları kaza veya benzeri durumlar nedeniyle hastaneye gelemeyen kişilerin evlerine sağlık hizmeti taşıyor. Bu durumda olan hastaların yakınları veya kendileri tarafından yapılan başvurular değerlendirilerek bu hastaların evi ziyaret ediliyor ve gerekli tedavi metotları evlerinde uygulanıyor. Seyyar diş ünitesi ve röntgen cihazı kullanan diş hekimi hastaların evlerinde ki kontrolünü yaparak ekibi ile birçok tedavi yöntemini yapabiliyor.

Havva Coşkun’da evinde ağız ve diş sağlığı hizmetinden yararlanmış olan bir hasta. İlkadım İlçesi Avdan Mahallesinde yaşayan ve Alzheimer hastası Havva Coşkun yakınlarının Samsun Ağız ve Diş Hastanesine yaptığı başvuru sonrasında evinde sağlık hizmeti almaya başladı. Diş Hekimi yanında bulunan ekiple birlikte Havva Coşkun2un yaşadığı eve gelerek hastanın Diş protezini yapmaya başladı. Coşkun’un protez tedavisi için ekip 3 defa evini ziyaret etti.

BAŞHEKİMDEN AÇIKLAMA

Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde Başhekimlik yapan Levent Kamalı konu ile ilgili şu açıklamaları yaptı; “Ailelerinin hastamızı hastaneye getirme konusunda yaşadıkları sorunu görünce biz de hastamızı evde sağlık hizmeti kapsamına aldık ve ekibimiz gerekli müdahaleyi yaptı. Tedavisi evinde yapılmaya başlandı. Evde sağlık ekibimiz kendisine protez hazırlığı yaptı tedavisi halen devam ediyor” dedi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top