DÜNYA

Halep’te Son Durum: 7 Binden Fazla Sivil Tahliye Edildi

Suriye Halep’te oluşturulan güvenlik koridorundan şu ana kadar 7 bin kişinin tahliye edildiği belirtildi.

Halep ile ilgili bölgeden alınan haberler kapsamında, Rusya, binlerce insanın kentten sağ salim bir şekilde çıkış yaptığı belirtildi. Tahliyelerin devam etmesi beklenirken, Moskova yönetimi, operasyonun sürdüğünü ve sivillerin tahliye edildiğini açıkladı.

TÜRKİYE’DEN AÇIKLAMA: 7 BİNDEN FAZLA SİVİL TAHLİYE EDİLDİ

Rusya’nın yaptığı açıklamanın ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, twitter hesabından “Şu ana kadar Doğu Halep’ten yola çıkan 5 konvoyla birlikte 7000’in üzerinde sivili tahliye etmiş bulunuyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

TAHLİYELER BUGÜN DE DEVAM EDECEK

Reuters’ın haberine göre; Halep’in doğusunda devam eden tahliye çalışmalarında son 24 saat içerisinde 6 bin 400’ünn üzerinde kişinin tahliye edildiği, bunların 3 binden fazlasının da muhaliflerden oluştuğu belirtildi. Rusya Savunma Bakanlığı’nın yaptığı açıklamalar doğrultusunda tahliye işlemlerinin bugün de devam edeceği belirtildi.

BM, bölgeden yaklaşık olarak 50 bin kişinin beklediğini belirtti.

BİNLERCE SİVİL ÇIKIŞ YAPTI

Bölgeden ilk olarak yaralılar ve hastalar, ardından aktivistler ve gazeteciler, ardından da militanlar tahliye edildi. İlk olarak ambulanslarla beraber 200-250 yaralı götürüldü. Ardından da 21 kilometrelik güvenlik koridorundan 4-5 bin militan ve onların yanındaki sivillerin çıktığı düşünülüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top