DÜNYA

Halep’den Aylar Sonra Güzel Bir Haber Geldi!

Halep’te ilk hastaları taşıyan konvoyun yola çıktığı haberi geldi.

İnsanlık dramının yaşandığı Halep’ten aylar sonra güzel bir haber geldi. Suriye’nin Halep kentinde geçtiğimiz akşam ilan edilen ancak ertesi gün bozulan ateşkes, sabaha karşı yenide sağlandı. Suriyeli aktivistler, hastaları taşıyan ilk konvoyun Halep’in doğusundan batısına doğru hareket ettiğini bildirdi.

03:30’DA YENİ ATEŞKES SAĞLANDI

Reuters’ta yer alan bir habere göre; yeni ateşkesin gece saat 03:30’da devreye girdiği belirtildi. Anlaşmanın sağlanmasının ardından Suriyeli olan bir yetkili, “Doğu Halep’teki silahlı kişilerin tahliyesini düzenleyecek operasyon başladı.” açıklamasında bulundu.

Hastaları taşıyan ilk konvoyun, Halep’te kuşatma altında bulunan doğu mahallelerinden kentin batısına doğru hareket ettiği öğrenildi.

RUSYA GARANTİ VERDİ

Rusya, konuyla ilgili olarak tahliyelerin Halep’ten İdlib’e yapılacağı belirtildi. Konvoyda 20 otobüsün 10 ambulansın olduğu belirtildi. Öte yandan Rusya, muhaliflerin de güvenli bir şekilde Halep’ten ayrılacağının garantisini verdi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in emri ile Rus askerlerin de konvoya eşlik edeceği belirtildi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top