YAŞAM

Google’da En Çok Bunu Aradık: Şu An Saat Kaç?

Kış saati uygulamasının bu sene uygulanmayacak olması nedeniyle bugün ufak bir kaos yaşandı dersek yeridir. Ve Google’a en çok bu soruyu sorduk: Şu an saat kaç?

Bu sene yeni devreye alınan uygulamayla kış saati uygulamasına geçilmedi. GMT 3 / UTC 3 saat diliminde kalan ülkemizde ise akıllı telefonların, tabletlerin, bilgisayarların ve bu saat dilimine otomatik geçiş yapan tüm cihazların saatleri geri almasıyla ufak bir kaos yaşandı.

Şu An Saat Kaç?

Bu ufak kaos sebebiyle Google’a en çok sorulan soru ise, şu an saatin kaç olduğu sorusu idi! Akıllı cihazların otomatik olarak yaptığı düzenleme sonrasında en büyük sorunu ise bu konudan haberi olmayanlar yaşadı. Birçok kişi gideceği yere yanlış saatte gitti. Özellikle sabah planlı işi olanlar bu konuda en büyük sıkıntıyı yaşadılar.

Peki bu uygulama hayatımızda neleri değiştirecek?

Şampiyonlar liginde Türk takımlarının deplasman maçları artık 22:45’de oynanacak. Eğer maçlar bir şekilde uzamazsa maçın bitiş saati 00:30 olacak. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın il müftülüklerine geçen ay gönderdiği genelgede, imamların 30 Ekim-31 Aralık arasındaki takvimlerde yer alan namaz vakitlerine bir saat eklenerek ezanların okutulması gerektiği bildirildi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top