SERDAR YILMAZ

Futbolda Temizlik Şart!

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım son dönemlerde düzenlediği basın toplantılarında sürekli olarak futbolda temizlik yapma konusundan bahsediyor. Özellikle ülkemizde hemen her yere sızan FETÖ örgütü mensuplarından tüm kurumların ayıklanması gerektiğini açık bir şekilde dile getiriyor. Medyayı incelediğimizde ise bu konuya gereken özenin gösterilmediğini görüyoruz. Bu durum artık can sıkıcı bir hal aldı çünkü farkında mıyız bilmiyorum ama ülkemizde futbol günden güne eriyor.

Toplu Temizlik Gerekiyor!

Ülkemizde 15 Temmuz’da vatan hainleri tarafından düzenlenen darbe sonrasında hemen her kurumda FETÖ üyesi olduğu belirlenen kişilerin temizlenmesine başlandı. Başta 3 Temmuz Şike Kumpası, Oda TV Kumpası, Ergenekon Kumpası gibi ünlü davaları açan, bu davaları yürüten ve sonuca bağlayan kişiler ya kaçtı ya da gözaltına alındı.

Özel Yetkili Mahkemelerin meşhur isimler Zekeriya Öz, Mehmet Ekinci gibi ünlü isimlerden kaçmayı başaramayanlar gözaltına alınarak cezaevine gönderildi. Sadece yargıda değil eğitim, sağlık, güvenlik gibi unsurlarda da büyük bir temizlik yapıldı, yapılmaya da devam ediyor. Ancak nasıl oluyorsa bu örgütün spora sızmadığı düşünülüyor ya da sporda temizlik yapılmak istenmiyor.

Kimlik Konusu!

Türkiye’de futbolun en üst kademesi olan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, katıldığı bir televizyon programında TFF’de görev yapanların kimlik bilgilerini MİT’e gönderdiğini ve böyle yola devam ettiğini bildirdi. Hatta, MHK Başkanı Yusuf Namoğlu’nu da FETÖ ile alakası olmadığı için getirdiğini beyan etti.

O zaman Aziz Yıldırım’ın açıkladığı gibi, geçtiğimiz yıl MHK’nın başında olan şahısın bu örgütle ilişkisi vardır diye gönderilmiştir. Bu durumda da geçtiğimiz yıl yapılan hakem atamaları şaibeli konumda yer almış olmuyor mu? Bu sorunun cevabını verebilecek olan kurumun yine birlik beraberlik masalı anlatacağından zerre kadar şüphe duymuyorum.

PFDK ve Diğer Kurumlar!

Medyada sürekli olarak PFDK ve diğer kurumlarda aktif görevde olan FETÖ mensupları olduğu yer alıyor. Ancak nedense hemen her kurumda yaşanan temizlik bu kurumlara uğramıyor ya da uğruyor ama biz bihaber kalıyoruz. Üstelik Aziz Yıldırım başta olmak üzere birçok kişi bu bilgileri ilgili makamlarla da paylaştıklarını belirtiyorlar ancak gelişme göremiyoruz.

Ülkemizde ağırlığı olduğu dönemde hemen her kuruma sirayet eden ve önemli konumlara gelen FETÖ mensuplarının spordan uzak kalacağını düşünmek en hafif deyimle saflıktır. Özellikle hakemler araştırılmalı ve varsa ilişkileri ortaya çıkarılmalıdır. Sadece hakemi atayanların değil hakemlerin kendilerinin de bu örgütle bağı olabileceği gerçeği göz ardı edilmemelidir.

Seyirci Gelmez Tabi!

Ülkemizde son dönemlerde konuşulan ve yakınılan konu seyirci azlığı konusudur. Bu sadece bir iki takımın değil ülkenin genel sorunu olmaya başladı ancak değişim yaşanmıyor. Bunun en önemli nedeni bana göre insanların sahada adil bir oyun oynanmadığını düşünmesidir. Yani, sahada yer alan iki takımın hakkıyla değil de hakem kararıyla kazanıp kaybedeceğini düşünen kişilerin sayısı bir hayli artmıştır.

Sadece hakem konusu değil özellikle büyük takımlarla oynayan Anadolu kulüplerinin uyguladığı yüksek fiyat politikası da bunda etkendir. Bunun yanı sıra ülkemizin büyük takımlarının belirlediği bilet fiyatları gelir durumu belli olan taraftarları etkilemiş ve stadyumdan uzaklaştırmıştır.

Seyirci sorunu sadece kulüplerin değil ülkenin ortak sorunudur. Bu sorunun çözüme kavuşmaması ise futbolun içinde olan herkese kaybettirecektir. Bir an önce adaletin sağlanması ve bunun insanlara gösterilmesi gerekmektedir. Aksi durumda tribünler daha çok boş kalacak ve karşılaşmalar tatsız şekilde geçecektir.

Ülkenin içinde bulunduğu durumu fırsat bilerek sorunlara ‘birlik beraberliği bozmayalım’ çağrısıyla yanıt verme dönemi bitmiştir. Artık taraftarlar spor camiasının temizlenmesi konusunda da somut adımlar beklemektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top